מי את בזן בתי זיקוק?

בתי זיקוק נפט הם חיוניים לכלכלת כל מדינה. הם מייצרים נפט, המשמש במגוון תעשיות. בחלק זה, נדון בסוגים השונים של בתי זיקוק ונפט ויישומים שלהם. זיקוק נפט גולמי לבנזין ולמוצרי נפט אחרים הוא תהליך שניתן לעשות בשיטות שונות. התהליכים הנפוצים ביותר כוללים זיקוק, פיצוח ורפורמה קטליטית. בתי זיקוק לנפט הם חלק משרשרת האספקה העולמית והם אחראים להפקת נפט גולמי מהקרקע. בזן למשל מתעסקים בזה בישראל.

בתי זיקוק נפט – בזן זו החברה המובילה בישראל

הביקוש העולמי לנפט הולך וגדל, מה שהוביל ליותר כושר זיקוק. בתי זיקוק נפט הופכים יותר ויותר לאוטומטיים כדי לשפר את היעילות ולהפחית עלויות. בתי זיקוק לנפט הם חלק משמעותי משרשרת האספקה העולמית מכיוון שהם מפיקים נפט גולמי מהאדמה ומזקקים אותו למוצרי נפט כמו בנזין, סולר, דלק סילוני, נפט לחימום, חומרי סיכה ופטרוכימיקלים. הם גם מייצרים גזים תעשייתיים כמו אמוניה ומימן גופרתי.

בתי הזיקוק הם חלק עצום מהכלכלה, והפקתם ושימושם בנפט חיוניים. בתי הזיקוק האלה כל כך גדולים שאפשר לראות אותם מהחלל. בית הזיקוק הגדול בעולם נמצא בסעודיה, שיש לה יכולת לייצר 8.5 מיליון חביות נפט גולמי ביום. לארה"ב, סין והודו יש את כושר הזיקוק השני בגודלו, כאשר כל מדינה מייצרת כ-4 מיליון חביות ביום. בזן היא היצרנית הישראלית. בתי זיקוק לנפט אחראים גם ליצירת מזהמים רבים כמו פליטת דו תחמוצת גופרית ותחמוצת חנקן התורמים להיווצרות גשם חומצי באטמוספרה וזיהום אוזון בגובה פני הקרקע הפוגע בבריאות האדם על ידי גרימת בעיות נשימה כמו אסטמה.

הסבר נוסף על הנושא הזה

בתי זיקוק לנפט הם תעשיית מפתח המספקת אנרגיה וחומרי סיכה לעולם. הם אחראים להפקת נפט ומוצרי נפט אחרים, כגון בנזין, סולר, דלק סילוני, נפט לחימום ונפט. מגזר הנפט הוא אחד מהמגזרים החשובים בכלכלה העולמית. זוהי גם אחת התעשיות המזהמות ביותר על פני כדור הארץ. תהליך הזיקוק משחרר הרבה כימיקלים רעילים לאוויר ולמים. בתי זיקוק נפט קיימים כבר מאות שנים אך התפתחו באופן משמעותי עם הזמן עם התקדמות טכנולוגית בשיטות הפקת נפט ותהליכי ייצור המאפשרים ייצור יעיל יותר של מוצרי נפט. בכל אופן, בזן מובילים בתחום בישראל.

תפריט נגישות