הדברת טרמיטים – איך נזהרים וכיצד מדבירים

טרמיטים הם חרקים שבמבט ראשון נראים דומים מאד לנמלים. אך בניגוד לרוב סוגי הנמלים, הטרמיטים הם יצורים מכונפים, שמתרבים מהר, והם מזיקים לבית ולסביבה. מלבד הטרמיטים הדומים לנמלים, ישנם גם טרמיטים הנראים כמו זחלים, ולהם מושבה שלמה שיכולה להכיל עד 50 אלף טרמיטים.

כיצד חיים הטרמיטים

הטרמיטים, שהגיעו לארץ בשנות השמונים, (כנראה דרך הברחת רהיט שלא עבר במכס, ויובא מארגנטינה), הם יצורים מטילי ביצים שמתרבים במהירות. הטרמיטים חיים בדרך כלל בעצים, וברהיטים והם מתחילים את חייהם בתוך האדמה, וכאשר הם מגיעים לבגרות הם מתחילים לחפש עצים שונים לאכילה הכוללים את הריהוט שיש לנו בבית.

הטרמיטים נטפלים בעיקר לעץ שאינו עובר תהליך תחזוק וטיפול כגון –  הגנה מפני טרמיטים, תחזוקה וצבע. בעץ מסוג זה קיימת תאית אותה הטרמיטים אוהבים, גם עצים וצמחייה – והטרמיטים ניזונים מהתאית.

היכן שוכנים הטרמיטים

למרבה הזוועה, טרמיטים אפשר לגלות בכל מקום בבית שיש בו עץ. את הטרמיט נוכל לאתר במשקופי הבית, בדק שבחצר, בפרגולה, ברהיטי עץ ישנים, בדלתות, בחצר, ואפילו בצימרים ובבתי עץ שאינם עוברים תחזוקה נאותה או טיפולי מניעה כנגד טרמיטים.

אז כיצד נזהרים מהטרמיטים ואיך מבצעים הדברת טרמיטים

כאשר ישנו גילוי של המזיקים בשלב מוקדם, חשוב מיד לנתק את העצים ממקומם ולהפטר מרהיטים נגועים. גם בשלב מוקדם וגם בשלב מאוחר חשוב להזעיק למקום מדביר שיטפל בבעיה. חשוב לציין שהדברת טרמיטים נעשית רק על ידי אנשי מקצוע מיומנים שיודעים כיצד להפטר מהטרמיטים לצמיתות.

מהי הדברת טרמיטים?

הדברת טרמיטים נעשית משורש הטרמיט. ההדברה נעשית ביסודיות תוך פירוק משקופים נגועים, קידוח במקומות בהם יש טרמיטים על מנת להוציאם מהשורש, הזרקת חומרי הדברה רעילים ושימוש גם בחומרי הדברה ירוקים תוך פיזור פיתיונות לאיתור קני הטרמיטים ברחבי הבית וטיפול בכל האלמנטים הנגועים בבית ובחצר.

כיצד נמצא חברה טובה להדברת טרמיטים?

בבחירת חברה טובה להדברת טרמיטים חשוב לבחור חברה בעלת ניסיון של שנים בטיפול בטרמיטים, המעסיקה צוות מקצועי ומיומן, ותאפשר כמובן אחריות על הדברת הטרמיטים ומיגורם לצמיתות.

עוד חשוב לבחור חברה הבקיאה בזני הטרמיטים השונים, ומדבירה כל סוג של טרמיט עם חומר ההדברה המתאים.

כיצד נמנעים מטרמיטים

כדי להימנע מטרמיטים חשוב לתחזק את מוצרי העץ שברשותכם, לשמור על איכות הרהיט ולנקות ולתחזק את הרהיטים באמצעות חומרים דוחי טרמיטים.

 

 

 

כתיבת תגובה