החלטתם להתקין מצלמות אבטחה לשמירה על הבית או העסק שלכם ? כך תדעו באיזו מצלמות לבחור !

כאשר בוחרים מצלמות אבטחה יש לשים לב למספר פרמטרים חשובים :

מצלמות אבטחה צוות 3

תנאי תאורה – יש לבחון את מצלמת האבטחה הדרושה על פי רמת התאורה במקום. במקום בו התאורה נמוכה, יש להעדיף מצלמת אבטחה בעלת נורות אינפרא אדום. במקומות שיש תאורה טובה באופן קבוע, אין צורך בעזרים נוספים.

 

תנאים סביבתיים –  מצלמת אבטחה אשר מותקנת חיצונית למבנה מועדת לפגיעה בשל מזג האוויר וונדליזם, לכן יש לדאוג להוסיף למצלמה כיסוי מגן. בנוסף על מנת למזער תקלות אפשריות יש להתקין את המצלמה בקרבת מקור מתח מוגן.

 

כמות מצלמות –  לפני רכישת מצלמות אבטחה, מומלץ להתייעץ עם מומחה מיגון על מנת להתאים את כמות המצלמות למבנה. לכל מצלמה יש רדיוס מוגבל ולכן יש לבצע חישוב על מנת שיהיה כיסוי מלא וצפייה רחבה ככל שניתן. ישנן מערכות אזעקה שלא ניתן לחבר אליהן מצלמות לאחר ההתקנה הראשונית, ויש לקחת גם נתון זה בחשבון, עוד טרם התקנת מערכת האזעקה והמצלמות.

 

חיבור למחשב ביתי –  כדי לחבר את מצלמות האבטחה למחשב, יש להתאים כרטיס DVR כך שיהיו בכרטיס מספיק חיבורים לכמות המצלמות המותקנות (גם במידה ונרצה להוסיף מצלמות בעתיד), ולוודא שהחומרה של המחשב תעמוד בתעבורת המידע. ישנם סוגים רבים של כרטיסי DVR לצפייה והקלטת השידור מהמצלמות, ולכן יש להתייעץ עם מומחה לפני הרכישה. כמו כן מומלץ שההתקנה תתבצע על ידי אדם מוסמך. יש לקחת בחשבון, כי במקרה של הפסקת חשמל המחשב יכבה, ולא יוכל להמשיך להקליט את השידור, לכן כדאי לדאוג במעמד ההתקנה לאל-פסק, אשר יאפשר למחשב להמשיך את ההקלטה גם במקרה של הפסקת חשמל.

 

מצלמה אלחוטית – כאשר מתקינים מצלמות אבטחה במבנה אחד שהמרחב בו גדול, מומלץ שיהיו מצלמות אלחוטיות, זאת בכדי לחסוך כבלים ולהימנע מהגבלת מיקום המצלמה. מצלמה אלחוטית דורשת חיבור למקור מתח בלבד, ולכן יש להעדיף שהמיקום יהיה קרוב למקור מתח קבוע.

 

מצלמת IP לרוב, מצלמות IP יקרות יותר ממצלמות אבטחה אחרות, אך ישנו יתרון בולט והוא חיבור צפייה ישירה מכל מקום דרך האינטרנט. מצלמת IP יכולה לפעול באופן עצמאי ללא צורך ב- DVR והחיבור לצפייה פשוט ונוח. עוד חשוב לדעת כי יש סוגים של מצלמות IP המסוגלות לנוע למעלה-למטה ולצדדים (P.T.Z) דרך חיבור מרחוק, ובכך לחסוך בהתקנת מצלמות נוספות. כמו כן במידה ומצלמים אובייקט שנע ממקום למקום (לדומא: רכב שחונה בחנייה משותפת), מצלמה זו בעלת יתרון על פני מצלמה קבועה נטולת אפשרות תזוזה.

 

לסיכום, לפני שמתחילים לחפש מצלמות אבטחה, יש להגדיר את התנאים בהתאם לדרישות הביטוח והמבנה.   כמו כן, ניתן לחבר את מצלמות האבטחה למוקד מבצעי ולקבל שירות מוקד רואה המאפשר צפייה מרחוק ע"י מוקד מבצעי המאויש 24/7 365 ימים בשנה.

 

לפרטים נוספים ויצירת קשר –  http://bit.ly/team3contactכתיבת תגובה