מטבחי יוקרה גם למעמד הביניים

בעבר נהוג היה לייחס עיצוב יוקרתי רק למי שיכול היה להרשות לעצמו את החומרים וההמצאות הטכנולוגיות שאפשר היה לשלב בו. היום, אפילו מטבחי יוקרה אפשר לבנות בכל תקציב, אם מקפידים על אלמנטים מסוימים ומוסיפים עוד בכל פעם שמתאפשר מבחינה תקציבית. העיקרון הוא לתכנן בסיס עיצוב כזה שכל תוספת שלו תהיה יוקרתית בהכרח. כאשר הבנייה משתלבת בקו העיצובי ואינה חורגת ממנו, היא יכולה להפוך כל מטבח פשוט ליוקרתי למראה. יש כמה כללים פשוטים למטבחי היוקרה שאפשר ליישם גם בתקציב נוח יותר של מעמד הביניים.

תכנון מקום מיטבי

מטבחים של מעמד הביניים זה אומר מגבלות של מקום, בראש ובראשונה. במקרים שבהם גודל הבית מוגבל ואינו מאפשר תוספת בנייה או הרחבה לחדר נוסף, משתמשים במה שיש אבל יוצרים אשליה של מרחב. אם אפשר, פותחים חלונות רחבים בכל מקום שאפשר, כך מעניקים אשליה של מרחב וגם מאפשרים מראה של מטבחי יוקרה, כאילו הם נפתחים אל העולם שבחוץ, חצר או גינה או נוף מרהיב. החלונות הגדולים נראים תמיד מרשימים. כמו כן, חלון שהוא דלפק בקיר הפנימי שמחבר בין המטבח לסלון או לחדר האוכל מאפשר עוד אלמנט עיצובי שנחשב יוקרתי בצורה כזאת.

שימוש נבון יותר בפתרונות אחסון

המראה של הגיבוב של החפצים והמצרכים שמאפיין מטבח לא מעוצב מקבל פתרון אחר בעיצוב מטבחי יוקרה. פתרונות אחסון אלגנטיים שמכניסים כל מה שאפשר לארונות חכמים ומגירות מעניינות שגם בהם יש סידור חסכוני יותר של החלל, הם חלק מהמראה היוקרתי המבוקש. כאשר פותחים דלת מוצאים את הכל שם או כששולפים מדף והכל הופך זמין לפתע לכולם, זה חלק מהמראה האלגנטי של אחסון חכם.

צבעים עושים את ההבדל

מטבחי יוקרה מזוהה בדרך כלל עם טעם טוב, אבל מכיוון שטעם טוב הוא גם עניין של טעם נרכש וסטנדרטים מסוימים, אפשר לומר שהקפדה על צבעים מסוימים, חלוקה והתאמה ביניהם כך שלא יהיו רועשים מדי או חסרי התאמה מוחלטת, זה הסוד של מראה מטבח יוקרתי שאפשר להשיג בקלות. אם רק נמנעים מאלמנטים צעקניים מדי אפשר לסמן עוד אלמנט יוקרתי שנעשה בו שימוש.

חומרים איכותיים

גם אם אין לכם תקציב רב, טוב לדעת שמטבחי יוקרה לא יתפשרו על החומרים ואיכותם, גם אם יצטרכו להסתפק בשלב ראשון רק בבסיס. כלומר, הארונות הנחוצים ביותר ומכשור חשמלי הכרחי, אבל מבלי להשתמש בחומרים שנראים כמו פשרה לא טובה.

 

תפריט נגישות