סיגריה אלקטרונית קטנה שמשגעת את חברות הטבק

סיגריה אלקטרונית

הן כבר בכל מקום וכל הניסיונות של בעלי אינטרסים להפחיד אותנו עלו בתוהו.

סיגריה אלקטרונית (E-cigarette) קטנה משגעת את חברות הטבק ונראה שכל האיומים וההפחדות השקריים שניסו לזרוע בציבור לא מחלחלים. אנשים מצביעים ברגליים, הופכים למודעים יותר לסכנות הבריאותיות שטמונות בחובן סיגריות הטבק הרגילות והם עוברים לסיגריות אלקטרוניות. הציבור לא מטומטם והוא גם לא מוכן לשלם. זה כבר כמה עשורים שאנחנו מודעים לסיכונים בעישון סיגריות, ממשלות בכל העולם מזהירות אותנו על גבי החפיסות בציורים, בתמונות ובמילים וזה עובד.

ולמרות שסך המכירות הגלובלי של סיגריות אלקטרוניות עמד בשנת 2014 על כ-5 מיליון, שהוא מייצג פחות מאחוז אחד ממעשני סיגריות הטבק הרגילות, חברות הטבק כבר נעות באי-נוחות בכיסא שלהן ובכוונתן לעשות כל מה שהן יכולות כדי שאנחנו לא נפסיק לצרוך את המוצר שלהן. כנראה כי הן מריחות שיש כאן איום אמתי.

וממה חברות הטבק כל כך מפחדות?

הן מפחדות מהמצב, וכפי שנראה כרגע הוא לא לטובתן.

מבחר של סיגריות אלקטרוניות, אנחנו רק צריכים לבחור

אחד היתרונות הברורים שיש לסיגריה האלקטרונית הוא שאין רק סיגריה אלקטרונית אחת ויחידה. יש היום מגוון די גדול ואנחנו רק צריכים לבחור. כל מותג מוציא את הגרסה שלנו וגם בתוך המותג יש מיני וריאציות, כדי שכל אחד יוכל לאדות בהתאם לצרכיו והעדפותיו. ויש גם כל כך הרבה מקום לגיוון. בגדול, סיגריה אלקטרונית היא מכשיר אידוי המבוסס על חימום נוזל ייעודי לסיגריה אלקטרונית והמכשיר עצמו פועל על בטרייה. ועל אף שיש סיגריות אלקטרונית המזכירות קצת מבחוץ סיגריית טבק רגילה, הן פועלות בצורה שונה.

יש היום מיני דגמים וכמו בפיתוחים של הטלפון הנייד, גם כאן יש דור אחד, דור שתיים ועכשיו יש כבר דור 3 של E-cigarettes.

חוויה דומה אבל שונה

בטח ראיתם כבר סיגריה אלקטרונית אחת או שתיים. המשתמש מאדה נוזל שהופך לאדים, הוא לא שורף טבק. ולמרות שאין עשן יש תחושה שמזכירה סיגריה רגילה. כלומר יש כאן חוויה דומה רק שהאמצעים בטוחים יותר.

עם או בלי ניקוטין

כאשר פיתחו את הסגריה האלקטרונית לא חשבו על עישון, חשבו על חוויה שלמה עבור המשתמש. המטרה הייתה להציג מכשיר חדשני, מגוון ומדולארי שיוכל להתאים לטווח רחב של אנשים, לא רק למעשנים שמנסים להיגמל. זה נכון שיש בכוחן של ה- E-cigarettes לעזור למעשנים להיגמל. אבל לא חייבים בכלל לאדות ניקוטין בסיגריות אלקטרוניות. יש היום כל כך הרבה נוזלים בכל כך הרבה טעמים עד שאין כל צורך בכלל להתקרב לניקוטין. יש בטעמי תפוח, שמנת, יש בטעם ליצ'י, יש בטעם וניל, תות-בננה, אבטיח, אוכמניות, אפרסק, קיווי, מלון, מנגו, דובדבן, אבטיח, טופי וזה רק על קצה המזלג. אם רוצים להשתמש בסיגריה האלקטרונית כאמצעי להיגמל מעישון אז יש גם נוזלים לסיגריה אלקטרונית שמכילים ניקוטין. אך היופי הוא שניתן לבחור אחוזים מסוימים של ניקוטין. כך שאפשר לאט לאט להפחית את שיעור הניקוטין וכך בעצם להתחיל תהליך של גמילה.

לסיכום, נראה שלחברות הטבק יש סיבות טובות לדאגה והן מנסות לעשות כל מיני "קונצים" כדי להילחם בעלייה בפופולריות של ה-E-cigarettes. הן טוענות שאין רגולציה, אבל ישנה רגולציה לסיגריות אלקטרוניות, הן אומרות שמדובר במוצר שטרם נבדק דיו, אבל כבר יש מספיק מחקרים מדעיים התומכים בכך שהסיכון באידוי סיגריה אלקטרונית קטן יותר מזה שטמון בעישון סיגריות רגילות והם גם עובדים ברמת החנויות המקומיות, מאיימים עליהם במיני איומי סרק. אבל הציבור, יודע מה טוב לו.

כתיבת תגובה

תפריט נגישות