קמין – הדרך המושלמת לחימום הבית

קמין מחמם את הבית בחורף, הוא מקנה לבית אווירה רומנטית, ביתית וחמימה בכל ימות השנה, ומהווה מקום אטרקטיבי ונעים לכל דיירי הבית לשהות יחד לצדו. קמין, יכול להיות מותקן בכל חדר, אך המיקום הנפוץ ביותר שלו הוא בסלונים, בחדרי אירוח ובחדרי טלוויזיה. העיצוב והאור שהוא מפיץ, יחד עם דרגת החום שניתנת לשליטה, הופכים את הקמינים השונים לפריט מבוקש ואהוד בבתים רבים. עוד מימי קדם, האדם עשה שימושים שונים באש, בין אם זה להפצת אור, לבישול או לחימום. עם הזמן, נושא ההסקה התפתח, ומשם עולם הקמינים התפתח. הקמין, הנודע גם בשם תנור ארובה או אח, זהו מעין תא סגור בו מדליקים אש למטרת חימום הבית או החדש, כאשר כיום ישנם מספר סוגי קמינים המוסקים על ידי חומרי הסקה שונים, כאשר החומרים הנפוצים ביותר בישראל להפצת אש בקמינים הם נפט, סולר עצים וגז.

בנוסף ליעדו העיקרי של הקמין לחימום ולבישול, קשה להתעלם מהממד העיצובי שהוא מספק. כיום ניתן לראות קמינים שונים, במגוון רחב של עיצובים, חומרים וטקסטורות. הקמין נחשב לרהיט דקורטיבי לכל דבר, ובשנים האחרונות מרבית הצימרים הייחודיים והרומנטיים מציעים צימר להשכרה עם אח, אשר תורם לאווירה הרומנטית בצימר. גם אם הבית מעוצב בסגנון מודרני, וגם אם בסגנון עתיק, אפשר למצוא קמינים אשר עונים לעיצוב הכללי של הבית והסלון מאחר והם עשויים מחומרים שונים.

קמינים – למה חשוב לשים לב?

כמובן שכמו בכל מכשיר המפיץ אור וחום, יש לפעול על פי הוראות הבטיחות והאזהרות. בשל רגישותו של הקמין כמכשיר חימום, יש לרכוש קמינים רק מחברה המתמחה בקמינים ותנורי ארובה, ולוודא כי הקמינים הם בעלי כל התקנים, ושהם מורכבים על ידי איש מקצוע מנוסה ומוסמך. כדי לבחור את הקמין המועדף, יש לקחת בחשבון מספר גורמים בהם: סוג הבית (פרטי או משותף), אזור המגורים (אזור קר מאוד או חם), טוואי האזור (הררי או שפלה), גודל החלל שרוצים לחמם, עיצוב הבית בו הקמין ישתלב (עתיק או מודרני) ועוד. במידה ואתם בשלבי שיפוץ או בניה של הבית, מומלץ בשלבי הבניה הראשונים לתכנן את מיקום הקמין ואת סוג החומר ממנו תוסק האש, וזאת כדי לבצע הכנות מוקדמות לארובה כבר בשלבי הבניה ועוד לפני הריצוף.

 

 

תפריט נגישות