ניתוח חזה – איך זה עובד

ניתוח חזה הוא אחד הניתוחים הכי נפוצים שעושים בעולם בכלל ובישראל בפרט וזה גם ברור למה. קו חזה יפה ומלא הוא משאלת לב של נשים רבות, בין אם כאלה שמעוניינות בהגדלת חזה ובין אם הן מעוניינות בהקטנת חזה.

הדימוי העצמי משתפר במיוחד אצל מי שאצלן קו המחשוף תמיד היה סיבה לעוגנת נפש ולכן הניתוחים משפרים לא רק את מראה הגוף הנשי, אלא ם עוזרים לביטחון העצמי. זוהי סיבה חשובה שבגללה רופא מנתח פלסטי ירצה לדעת למה אתן רוצות לעבור ניתוח הגדלת חזה, והשיקול הפסיכולוגי התדמיתי מאוד חשוב במקרים כאלה.

ניתוח חזה
ניתוח חזה

מה צריך לדעת על ניתוחי חזה כשבאים למנתח פלסטי להזמין ניתוח חזה?

  • האם את בריאה מספיק לעבור ניתוח חזה – לא כל אחת יכולה לעבור ניתוח חזה בגלל סיבות בריאות, אבל זהו המיעוט. אחרות חייבות לעבור בדיקות נוספות, כולל בדיקות התאמה לניתוח שהן רוצות ובדיקת מבנה הגוף שלהן, אלרגיות ועוד. אל תמהרו לעבור ניתוח אם לא עשיתן את כל הבדיקות הנחוצות, כולל בדיקת ההחלמה שלכן במקרים כאלה. במיוחד אם אתן צעירות או מבוגרות ויש לכם מחלות נוספות, בעיקר כרוניות. גלו לרופא הכל.
  • פתרונות חלופיים לניתוח לא מתאימים לכל אחת – יש נשים שפוחדות מניתוח פלסטי ומהתוצאות שלו, או שעברו כבר טראומה כלשהי ועדיין רוצות לשפר את המראה החיצוני שלהן. יש פתרונות שונים שאינם מחייבים ניתוח, או כאלה שאינם מחייבים חיתוך גדול במקרים רבים. הכל נקבע לפי המבנה שלכן, הדרישות והחומרים שאפשר להשתמש בהם.
  • איכות החומרים קריטית – שמענו כבר על תאונות שונות בגלל איכות ירודה של חומרים שגורמים לעיוות ורה, לנזילה ולנזקים לבריאות. חלק מהנזקים הם בגלל חומר שאינו איכותי ואינו מחזיק מעמד בלחצים, כמו גם נוזל או משנה צורה בגלל כוח המשיכה ועוד. מנתח פלסטי טוב ורציני לא יתפשר לעולם על איכות החומרים, גם כדי להשיג תוצא היפה מלכתחילה ולאורך שנים, וגם כדי להבטיח את בריאות הלקוחות שלו.
  • צלקות – כמעט בכל ניתוח יש צלקות אלא שהן משתנות בגודל שלהן, ממינימליות של כמה מילימטרי להחדרת השתל ועד לצלקת לאורך ולרוחב השד בגלל הקטנתו. מנתח טוב עושה הכל כדי להקטין אותן אבל לעתים אין ברירה.

תפריט נגישות