מיטות קומותיים יתרונות וחסרונות

מיטת קומותיים היא אטרקציה לילדים, משהו שמזכיר עולם הרפתקאות, במיוחד הטיפוס למעלה באמצעות הסולם. זאת ועוד, כיום קיימים סוגים רבים של מיטות קומותיים בחנויות רהיטים לחדרי ילדים כך שניתן להתאים אותן לגודל החדר וצורתו. למשל מיטה אחת אנכית ואילו זו שלמעלה אופקית.

מי צריך מיטת קומותיים?

לרוב רוכשים מיטת קומותיים לחדר ילדים בו דר יותר מילד אחד. היא איננה תופסת יותר מידיי מקום בהשוואה לשתי מיטות נפרדות, וזהו פתרון אידיאלי בבתים בהם חדר משותף לילדים.

מהם היתרונות?

כפי שהוזכר, מיטת קומותיים מאפשרת מרחב גדול יותר בחדר זאת בכדי למנוע צפיפות, וכך גם נותר מקום לשולחן כתיבה, מדפים ואפילו ארון בגדים. ילדים אוהבים מיטות קומותיים עם מדרגות בשל עולם הדמיון שלהם. אפשר להתחבא,  לשחק, לדמיין שהם דמויות מעולם התוכן שלהם.

חיזוק הקשר בין אחים

חדר בו מיטת קומותיים  מחזק את הקשר בין אחים, שכן שניהם לא רק באותו החדר אלא גם באותה המיטה. ככלל, אנשי מקצוע ממליצים על לינה משותפת כל עוד לא מדובר בבני נוער הזקוקים לפרטיות.

מיטת קומותיים נפתחת

כיום מייצרים מיטות קומותיים עם מיטה נפתחת, כך שיהיה מקום לארח חברים, ובנוסף ניתן למצוא מיטות קומותיים עם מגירות, כך אפשר גם לאחסן מצעים, צעצועים, פיג'מות ועוד.

מהם החסרונות?

החיסרון הבולט ביותר של מיטת קומותיים הוא סכנה, למשל נפילה מהמיטה העליונה. לכן כה חשוב לרכוש מיטה עם מעקה שימנע נפילה. יש לייצר את המיטות הללו על פי תו תקן ישראלי.

מיטת קומותיים – פוטנציאל למריבות

ישנם ילדים אשר מראש מחליטים היכן כל אחד ישן, אולם עלולות להיווצר גם בעיות כאשר אח אחד מחליט שהוא זה שרוצה לישון במיטה העליונה או להיפך. עשו שיקולים של עלות ותועלת, כך יהיה קל יותר ליטול החלטה.

תפריט נגישות