פיצויים לנפגעי שואה מגרמניה – איך מחשבים כמה מגיע?

כשמדינת גרמניה התחילה לחלק פיצויים לניצולי השואה עצמם, הסכומים היו גבוהים מאוד. זה גם מובן בהתחשב בעובדה שניצולים אלו הגיעו חסרי כל לארץ לאחר שהמלחמה רוקנה אותם מכל רכושם. בנוסף לסבל הפיזי והנפשי, התלאות והיגון שעברו על כל אחד ואחד במחנות הריכוז. 

אולם לדור השני מדינת גרמניה עדיין רואה זכות וחובה לפצות את הדור השני, אולם מדובר בקצבאות חודשיות לא גבוהות במיוחד, אולם הם בהחלט יכולות להיות הכנסה נוספת עבורכם.

אז אם החלטתם לשבת ולבדוק את הנושא לעומק, איך תדעו כמה מגיע לכם? למה אתם זכאים? וכמה זה יוצא בסך הכול? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

פיצויים לנפגעי שואה מגרמניה

ישנם נפגעי שואה שמגיע להם מספר קצבאות מגופים שונים. ישנם גם גופים בארץ בעלי תקציבים שמחלקים מלגות והטבות לנפגעי השואה.

כאשר מדובר בדור שני, הרבה פעמים ההורים לא יכלו לגדל אותם כמו שצריך עקב התלאות והסבל הנפשי שעבר עליהם ולכן הילדים גדלו הרבה פעמים בצורה לא טובה כאשר היה חסר להם דברים בסיסיים. ילדים אלו יכולים בהחלט לתבוע ולקבל מלגות מכמה גופים שונים.

כדי לחשב כמה מגיע לכם, אתם צריכים לראות תחת אלו סעיפים אתם נמצאים. אם למשל האבא היה במחנה כפייה זו מלגה אחת. אם אתם סבלתם כתוצאה מכך מגיעה לכם עוד מלגה. 

לפעמים המלגות ניתנות בצורה חודשית ולפעמים מקבלים אותם אחת לרבעון. כל מה שאתם צריכים לעשות זה להכפיל את סכום המלגה הצפוי במספר החודשים וכך תבינו בדיוק כמה אתם הולכים לקבל באותה תקופת זמן. 

לסיכום וסיום, חשוב לעשות בדיקה יסודית ועמוקה כדי לגלות את כל מה שמגיע לכם. 

> קראו עוד באתר של עו"ד סיבר ווייצקר על זכויות לאלמנים של ניצולי שואה

תפריט נגישות