באלו מקרים כדאי ללכת לגישור ויישוב סכסוכים מקצועי

גישור ויישוב סכסוכים זוהי אופציה הרלוונטית בלא מעט סיטואציות בחיים, עבור אנשים שונים. גישור הוא השלב האחרון בטרם פונים להסדיר את הסכסוך בבית המשפט. אין ספק שתהליך הגובל בפנייה לבית המשפט של כל אחד מהצדדים, הוא תהליך מסובך יותר, תובעני יותר ולרוב, זהו תהליך אשר ייקח יותר זמן ואף ידרוש מכם תקציב גבוה יותר בהשקעה בעורך דין שייצג אתכם לאורכו. לעומת זאת, גישור ויישוב סכסוכים, המתבצע על ידי אנשי מקצוע הרלוונטיים בתחום, הוא תהליך פרקטי וממוקד אשר לא אמור לארוך יותר מדי זמן, שבסופו אמורות להיות תוצאות אשר יבואו לידי ביטוי בהסכמה של שני הצדדים ובחתימה על מסמך המאשר את ההסכמות הללו.

מהו תהליך גישור ויישוב סכסוכים

תהליך גישור ויישוב סכסוכים הוא תהליך אשר מתבצע על ידי עורכי דין הבקיאים בתחום או על ידי חברות המכילות אנשי מקצוע הרלוונטיים לתחומי הגישור. במהלך תהליך גישור, אנשי המקצוע יושבים בנפרד עם כל צד וצד ומנסים יחד עמו להגיע להבנות בקשר לסיטואציה העומדת על הפרק. במהלך תהליך זה, אנשי המקצוע  יעניקו ייעוץ מקצועי לגבי כיצד ניתן להגיע להבנות, יעלו רעיונות יצירתיים שיאפשרו לכל אחד מהצדדים להתגמש בכדי להגיע לעמק השווה ולהסכמה כלשהי וכן, יכוונו עד כמה שניתן את הצדדים להגיע כמה שיותר מהר אל ההסכמות הנדרשות בכדי שלא למרוח יתר על המידה את התהליך. לרוב תהליך זה הוא תהליך הגובל ב3-5 פגישות ובמידה והפגישות הללו לא משיגות את מטרתן, ניתן להתחיל בתהליך משפטי שיכריע באותה הסיטואציה מי מבין הצדדים צודק.

למי מתאים לפנות לגישור ויישוב סכסוכים

כאשר מדובר על תהליך גישור, כל אדם אשר לא מעוניין להשקיע את מיטב כספו בתהליך תובעני ומתיש של התנהלות משפטית בבית המשפט, יכול לבחור בתהליך גישור. כמו כן, במידה ומדובר בבני זוג אשר רוצים להתגרש באופן מכבד, מבלי להגיע לדיונים מכוערים בבתי המשפט, יוכלו גם הם להיעזר בתהליך גישור שיביא את שניהם להסכמות המקובלות על שניהם. מלבד זאת, תהליך הגישור רלוונטי גם עבור שותפים עסקיים אשר הגיעו למצב של אי הסכמות ביניהם, אך בכל זאת אינם רוצים להגיע עם זה לבית המשפט מכיוון שעדיין יש להם כבוד אחד לשני והם עדיין זוכרים את דרכם המשותפת לטובה. ניתן לומר שתהליך גישור ויישוב סכסוכים מיועד עבור כל אדם אשר מעוניין לפתור סכסוך באופן מהיר יחסית, תוך כבוד לצד שני ומתוך רצון להתגמש במה שניתן בכדי שבסוף התהליך תושג ההסכמה הרלוונטית

תפריט נגישות