עורך דין פלילי – מה זה אומר?

כשאנחנו מדברים על עורך דין פלילי, אי אפשר להפחית בחשיבות העניין. מדובר בתחום עריכת דין מהחשובים ביותר שקיימים בשוק. במובנים רבים, הוא יכול להיות זה שיבדיל בין האפשרות שלנו להיות חופשיים לבין הסיכוי שאנחנו ניכלא בכלא במשך תקופה ארוכה.

עורך דין פלילי הוא למעשה סניגור, כלומר הוא עורך דין המגן על הנאשמים בפלילים. מאחר ובמשפט הפלילי, המדינה היא זו שתובעת, הרי שיש לעורך דין מסוג זה משמעות רבה כי הוא זה שמגן על החופש של הנאשמים, הוא זה שנלחם את מלחמתם שלא להיכלא.

ההליך הפלילי, כידוע, הוא הליך שכולל בתוכו עבירות של אדם כנגד הזולת או כנגד הרשויות, כאשר מדובר על מעשים שמוגדרים על פי חוק כמעשים פליליים, למשל אלימות על כל סוגיה, הטרדות, איומים, גניבות וכדומה. הדין הפלילי מתנהל בין המדינה לנאשם, המדינה היא זו שקובעת את מי היא רוצה להעמיד לדין על פי המקרה, היא זו שתובעת את הנאשם בשם אזרחי המדינה, למעשה. הנאשם יכול לשכור את שירותיו של עורך דין פלילי או לחילופין, במידה ואין לו כסף, הוא יכול לקבל עורך דין מהסנגוריה הציבורית.

עורך דין פלילי

לעורך דין פלילי כאמור יש משמעות רבה, הרי הנאשם מוצא את עצמו עומד מול המדינה ומול המערכות שלה, הוא צריך להיות מיוצג על ידי גורם בעל משמעות, גורם ידע ויכולת. אחרת, הנאשם עלול למצוא את עצמו בסיטואציה שבסופה הוא עלול להישלח למשך שנים רבות לכלא.

חשוב לומר, הדין הפלילי וכל מה שמוגדר כמעשיים פליליים, הוא מאוד רחב, וחלק גדול מעורכי הדין בוחרים שלא להתמחות בדין זה מסיבות שונות, בעיקר בגלל שהרבה פעמים מדובר על מקרים שנוגעים בשולי החברה, מקרים קשים שלא כל אחד יכול להתמודד איתם.

עם זאת, אנחנו יכולים למצוא משרדים רבים של עורכי דין פליליים, אשר בוחרים לייצג נאשמים בעבירות שונות, כולל החמורות שבהן. כשמחליטים לשכור עורך דין כזה, חשוב מאוד להקפיד שמדובר בגורם בעל ניסיון שהתמחה בעבר בייצוג נאשמים בתיקים דומים ויהיה מסוגל לייצג אותנו מול המדינה בכל הליך משפטי.

 

תפריט נגישות