מהו טופס Fbar ולמי הוא מיועד

אזרחי ארצות הברית בעלי גרין כארד חייבים למלא טפסים שונים ביניהם טופס Fbar. אבל מה הוא הטופס הזה. טופס זה הוא טופס שמצהיר על חשבונות זרים. כדי לקבל יותר פירוט על משמעותו: המשיכו לקרוא את המאמר הבא.

טופס Fbar הוא טופס שחובה על כל אזרח אמריקאי למלא. את הטופס דורשת רשות המס האמריקאית והוא כזה שנדרש כל אזרח למלא תחת תנאים מסוימים. כדי לדעת יותר חשוב להבין כי מדובר בטופס שקשור להלבנת הון והוא דרוש לכל אזרח שמחזיק בחשבונות פיננסים הנמצאים מחוץ לארצות הברית. את הטופס צריך למלא כל מי שבבעלותו חשבון שיש בו סכום כסף על סך של יותר מעשרת אלפים דולרים.

מה חשבון פיננסי כולל?

חשבון פיננסי כולל כל מה שיש בו: חשבון בנק, קופות גמל, קרן פנסיה, קרן השתלמות, תיק השקעות, מניות, ביטוח מנהלים ועוד.

ומה קורה שלא מדווחים?

דוח Fbar חשוב מאד להגיש. במקרה של אי דיווח ניתן לקבל קנסות כבדים שיכולים להגיע לדוחות של חמישים אחוז מהסכום שלא דווח. בנוסף, אם לא תדווחו תוכלו לקבל גם רישום פלילי ואפילו מאסר בפועל.

כיצד משפיע אי דיווח על ישראלים?

ישנם ישראלים רבים בעלי אזרחות אמריקנית, בעלי חשבונות בנק בארצות זרות ובארצות הברית. גם ישראלים אלה עליהם להגיש את דוח Fbar. במידה והם לא חותמים על הטופס שלהם ומגישים את כל המסמכים או מדווחים על ידי הבנקים על מה שקורה בבנק שלהם, הם יכולים להיקנס ולהיות בעלי רישום פלילי ולכן חשוב לתת את כל המידע על חשבון הבנק שלהם ואפילו לקבל סיוע בנושא ממשרד האוצר. חשוב להיות גלויים בנוגע לחשבון הבנק שלכם מול רשות המיסים האמריקאית וזאת כדי לא להסתבך עם משרד האוצר האמריקאי ועם ארצות הברית בכלל על מנת לא להסתבך עם החוק. הסתבכות מסוג זה יכולה להוביל לקנס כבד, רישום פלילי ואף שלילת האזרחות.

לא יודעים כיצד להגיש את הדוח?

חשוב להיעזר ביועץ מס ואיש מקצוע מנוסה שיודע להתעסק עם חשבונות בארצות זרות.

 

תפריט נגישות