יום גיבוש מושלם לעובדים: הפעלות שטח

העובדים שלכם נותנים את הלב והנשמה להצלחת החברה, אז למה לא לתת להם בחזרה יום גיבוש מעשיר וכיפי שגם יגרום להם לאהוב את העבודה שלהם וגם יחזק את הקשרים ביניהם? הפעלות שטח כמו משימות ניווט, אתגרי או ספורטיבי, הן הדבר הכי חם עכשיו ב"סצינת ימי הגיבוש"

מנהלת משאבי האנוש של החברה קורסת תחת ערימת רעיונות לימי גיבוש. יש כל כך הרבה אפשרויות: חדר בריחה, יום ספא, פיקניק, פעילויות ימיות ועוד שלל ירקות, אבל הדבר הכי חם עכשיו, יגידו לכם כולם, שעושה לעובדים יום גיבוש מושלם, הוא הפעלות שטח, כלומר משחקי ניווט. מה עושים בפעילויות ניווט? הרעיון מאוד פשוט: מתחלקים לקבוצות, יש תחנות, בין הקבוצות יש תחרות מי הראשונה שתגיע לתחנה הבאה שבה מתחבא רמז חדש, ולמעשה מעל הכול מרחפת תחרות העל מי תהיה הקבוצה הראשונה שתגיע לקו הסיום – התחנה האחרונה. שם מחכה להם פרס שווה – הניצחון. הניצחון אתו חברי הקבוצה יסתובבו בגאון לאחר מכן במסדרונות המשרד עם פנים זחוחות מאושר.

למה כדאי לעשות הפעלות שטח לעובדים?

1. אהבת הארץ היפה שלנו – הפעלות שטח עושים בשטח. לא בקניון, לא במשרד ממוזג, לא במקום אורבני רגיל. הפעלות שטח עושים ביערות ובשמורות טבע וזו הזדמנות נפלאה בשביל העובדים להתחבר לצד הירוק שבהם. זה כיף מדי פעם בשיא התחרות לעשות עצירות ולהשקיף על הנוף היפה, לנשום לריאות אוויר טוב, להריח איזה צמח מיוחד ובעצם לעשות טיול במקום יפה בארץ.

2. שיתוף פעולה קבוצתי – נכון שתמיד במודעות דרושים כתוב דרוש/ה אדם עם יכולות חברתיות גבוהות או שחקן צוות בנשמה וכאלו דברים? ביומיום, ברוב העבודות, אין לעובדים זמן כמעט לשתף פעולה אחד עם השני. כל אחד יושב מול מסך מחשב ולעיתים רוב התקשורת שלו עם חבריו לעבודה נעשית באופן יבש מאוד דרך מיילים. פעילות ניווט שטח מפתחת בקרב העובדים יכולת של שיתוף פעולה קבוצתי. הרי בשביל לנצח במשחק צריך להיות אחד בשביל השני, ואת הרמזים אי אפשר לפתור לבד – צריך גיוס מוחות!

3. הזדמנויות חברתיות – הרי באתם לעשות יום גיבוש, נכון? הנה ההזדמנות של אנה ממחלקת הכספים להיות באותה קבוצה עם דני ממחלקת המכירות ולהכיר סוף כל סוף מקרוב, לא דרך המייל. אל תתפלאו אם בסוף יום הגיבוש ייווצרו קליקות חברתיות מפתיעות בין אנשים שמעולם לא החליפו מילה במהלך היומיום בעבודה.

תפריט נגישות