האם כדאי להיות בודק שכר

התפקיד של בודק השכר הוא תפקיד חשוב מאין כמותו. לא כולם מבינים עד כמה זה חשוב ולא בכל בית עסק מוכנים הקצות משכורת נוספת לאיש מקצוע שכל תפקידו מסתכם בסך הכול בבדיקת השכר. נדמה לעיתים כי מדובר בתפקיד שהוא אולי מיותר. אך האמת היא שזה לגמרי לא כך. בודק השכר הוא בעל תפקיד חשוב מאוד ויש לזה גם מקור חוקי.

בודק השכר אמור לבדוק ולברר כי אכן כל אחד מהעובדים מקבל את שכרו באופן מדויק הן על פי הסכמי העובדים והן על פי הסיכומים האישיים שנעשו מולו בתחילת העסקתו בבית העסק.

בודק שכר למעשה מעניק ראש שקט לכל העובדים והוא גם מאפשר למעסיקים לחוש יותר בטוחים ומוגנים כשאר הם יודעים כי גם אם תהיה בעיה, גם אם תהיה ביקורת וגם אם יהיו בעיות מול משרד העבודה, הם יהיו מוגנים הודות לשירות של בודק שכר שעוקב ומברר בכל עת כי העובדים כולם מקבלים את שכרם באופן מלא ומושלם וכל התחשיבים נעשים בצורה אמינה ושקופה. קראו בהרחבה מה עושה בודק שכר.

כדאי להיות בודק שכר?

האמת היא שהשאלה האם כדאי להיות בודק שכר היא שאלה לא ממש רלוונטית. כי אם בודק השכר עובד רק בבית עסק אחד קטן לא ממש בטוח שהוא יוכל להתפרנס מהעבודה הזו. אך אם לדוגמא הוא עובד בכמה וכמה מקומות והוא עקב אחר שכרם של מאות עובדים בכל חודש, אזי הוא בהחלט יכול להתפרנס בכבוד. מעבר לכך, אסור לשכוח את העובדה כי נדרשת התאמה למקצוע, מעבר לשכר הסופי שמתקבל בסוף החודש.

האדם שעובד בתור בודק שכר (בודק שכר מוסמך חן בן שבת למשל) אמור להתחבר למקצוע, הוא צריך לאהוב את העבודה והוא חייב להיות מחובר לתחום הספציפי הזה של ניהול חשבונות.

תפריט נגישות