מחשבון שכר – האם אתם מרוויחים מספיק

האם אי פעם תהיתם לגבי השכר והתנאים הסוציאליים שלכם? בוודאי שכן! רבים השכירים וגם העצמאים שתוהים האם הם מרוויחים מספיק, ובצדק. שכר המינימום כיום הינו מתחת לכל ביקורת, בעוד שעובדים רבים אינם מרוויחים אפילו את התנאים הסוציאליים שאמורים להגיע להם על פי החוק. ולכן חשוב שתוודאו ותגלו האם אתם מרוויחים מספיק.

לוחות הדרושים כיום מלאים בהצעות עבודה מפתות אבל האם הצעות העבודה בלוח דרושים צריכות להחליף את העבודה שלכם? לפני שאתם רצים להחליף את העבודה הנוכחית שלכם חשוב שתבדקו האם אתם מרוויחים מספיק. אז כיצד ניתן לעשות זאת? ישנן מספר דרכים:

מחשבון שכרמחשבון שכר היא דרך לחשב את השכר שלכם נטו לאחר כל הניכויים. באמצעות המחשבון הזמין ברשת האינטרנט ובלוחות הדרושים, ניתן להזין את השכר שאתם משתכרים בו ברוטו, ולקבל את התוצאה של השכר שלכם נטו (משמע: את הסכום שנכנס בכל חודש לחשבון הבנק שלכם) מחשבון השכר יודע לנקות את כלל הניכויים שישנם בחוק כמו למשל: ניכויים של ביטוח לאומי, ניכויי פיצויים, ביטוחים, קופות גמל, מס הכנסה ועוד. בכך אתם יכולים לדעת כמה אתם מרוויחים או כמה תרוויחו בעבודה שמציעים לכם.

שכר ממוצע במשק – עוד דרך לבדוק האם אתם משתכרים בשוק, היא ביצוע השוואת השכר שלכם לשכר ממוצע במשק. כדי להבין האם המשכורת שלכם גבוהה או נמוכה: תוכלו להשוות אותה לשכר הממוצע במשק. בכך תוכלו להבין האם הגיע הזמן להעלאה במשכורת אם השכר שלכם נמוך מהשכר הממוצע מן הסתם הגיע הזמן לשיחה נוקבת עם המעסיק. אם השכר גבוהה מהממוצע כנראה שאתם עושים משהו נכון.

טבלת שכר – דרך נוספת לבדוק אם אתם משתכרים בצורה טובה או לא, היא לבדוק את טבלאות השכר במקצוע שלכם. כיום כמעט לכל מקצוע בין אם אתם שכירים או עצמאים יש טבלאות שכר. טבלאות השכר נמצאות בלוחות דרושים או ברחבי האינטרנט. בטבלאות השכר תוכלו למצוא את המקצוע שלכם ולראות האם אתם מרוויחים בהתאם לטבלה או לא.

 

 

תפריט נגישות