צילומי סטודיו לעומת צילום בחוץ

אחת הדילמות שעומדות בפני אנשים שמעוניינים לבצע צילומים לשימוש עצמי, בין אם מדובר בצילום הריון ומשפחה, צילום פורטרטים, צילום בוק לבר ובת מצווה ועוד, זו הדילמה האם לערוך את הצילום בטבע, קרי צילום חוץ או שמא לערוך את זה בסטודיו.

בדרך כלל, מרבית הצלמים מאפשרים את שתי האופציות, כלומר הן מעניקים ללקוחות שלהם אפשרות לבחור בין אופציית צילומי חוץ לצילומי פנים, והם בוחרים בהתאם למה שהם מחפשים וכן בהתאם לתנאים. ברור מאליו שבימים של מזג אוויר סוער, זה לא יהיה נכון לצאת החוצה ולהצטלם, מצד שני, אם יש מזג אוויר נעים וניתן להגיע אל מקומות מסוימים בקלות, אז צילום בטבע עדיף מאשר צילום בסטודיו, אשר באופן כללי, הוא לא משהו יוצא דופן.

לפני שאנחנו נציג את ההבדלים בין השניים ומתי נכון לבחור באופציה כזו ומתי באופציה כזו, צריך לומר, הבחירה היא פונקציה של גורמים ומשתנים שונים. מזג האוויר הוא רק משתנה אחד בסך השיקולים. יש גם משתנים של מקום, משתנים של יכולת להתנייד בקלות, משתנים של מצב בריאותי, מי משתתף בצילומים ועוד. כלומר, צריך לשקלל את כל המשתנים בשביל להגיע בסופו של דבר להחלטה, מה עדיף ומתי.

צילום בסטודיו מול חוץ

ההבדלים בין צילום סטודיו לצילום בחוץ

ההבדל העיקרי, כפי שניתן להבין זו הגמישות. בסטודיו, אנחנו אולי גמישים לגבי היכולת שלנו להרגיש משוחררים, להתפרע, להחליף בגדים וכדומה, אך אנחנו יחסית מוגבלים בכל הקשור לתנועה ושטח, להבדיל מצילום בטבע, שם אנחנו משוחררים יותר, יכולים לייצר תמונות הרבה יותר חופשיות ואיכותיות.

בטבע אנחנו גם יכולים להשתמש באלמנטים שקיימים במקום לצורך תפאורה, רקע, וכן לצורך שימוש כאביזרים בתמונה. בסטודיו יש לנו הרבה פחות מכל זה, אנחנו צריכים ויכולים להשתמש רק במה שנמצא במקום, אנחנו לא יכולים להשתמש בדברים אחרים.

הבדל נוסף הוא השפעה של גורמים חיצוניים. כאמור, בטבע אנחנו מושפעים ממזג האוויר, אך אנחנו גם מושפעים מהשפעות נוספות, בין אם זה רעש חיצוני, אנשים, חיות וכדומה. בסטודיו אנחנו כמעט ולא מושפעים משום דבר, ולכן היכולת שלנו להתרכז בצילומים, גם שלנו וגם של הצלם, היא רבה יותר גבוהה.

הבדל נוסף שצריך לשים לב אליו, זו האינטימיות והפרטיות. בסופו של דבר, בסטודיו יש הרבה יותר אינטימיות מאשר בטבע, יש תחושת פרטיות הרבה יותר משמעותית. הקשר בין הצלם אלינו הוא הרבה יותר אישי, ניתן להיפתח יותר. בטבע זה פחות קיים, גם בגלל שאנחנו נמצאים במקום פתוח, גם בגלל האנשים מסביב, וכן בגלל המרחב שמשחרר משהו מתוך התחושה הזאת.

מתי נבחר בצילום בטבע ומתי בצילום בסטודיו

צילום בטבע רצוי לבחור כשתנאי מזג האוויר מאפשרים זאת. אין היגיון, כפי שציינו, לבצע צילומים בטבע אם מזג האוויר הוא סוער וקשה. אנחנו גם נבחר לבצע צילומים בטבע כשיהיה לנו קל לעשות את זה מבחינה טכנית, מבחינה לוגיסטית וכן מבחינה פיזית.

צילום בסטודיו מתאים יותר לסוג מסוים של צילומים. למשל, צילומי משפחה, אז הרבה יותר קל לשלוט על הנעשה במקום, כך אנחנו לא צריכים לפקד על כל אחד ואחד מבני המשפחה, יש פחות הפרעות בזמן הצילומים.

צילום בסטודיו גם מתאים כשאנחנו מחפשים סביבה יותר אינטימית לצילומים, כשאנחנו מחפשים הרבה יותר רגוע ופשוט, שהקשר עם הצלם או הצלמת הם משמעותיים יותר.

לסיום, אנחנו יכולים למצוא כאן שתי אופציות מאוד משמעותיות לצילומים, כעת עלינו לבחור מה אנחנו מעדיפים מביניהן.

תפריט נגישות