סטייליסט לדוגמניות – לא במקרה הן דוגמניות

כשאנחנו צופים בדוגמנית, בין אם זה בטלוויזיה ובין אם הן בטלוויזיה, אנחנו תמיד מתפעלים הן מהיופי שהיא מקרינה והן מהביגוד, האיפור, עיצוב השיער, ואיך כל דבר אצלה נמצא בדיוק במקום. הרי לא פעם נאמר על דוגמניות, אף פעם אנחנו לא נתפוס אותן לא מוכנות.

יש לכך הסבר מאוד פשוט. דוגמניות רבות משתמשות בשירותיהן של סטייליסטיות מובילות שעובדות בעיקר עם נשים או סטייליסטים ידועים גם כן, אנשים שתפקידם לדאוג שהן תמיד יהיו מוכנות. כלומר, שהן תמיד יראו במיטבן, כפי שלכאורה מצפים מהן.

כשאנחנו מדברים על כך שדוגמנית תמיד תהיה מוכנה הכוונה היא, שהיא תמיד תהיה לבושה בטיב האופנה ותמיד תהיה מאופרת בצורה מתאימה, אך חשוב לא פחות, תמיד תהיה התאמה בין כל החלקים השונים, בין עיצוב השיער, לאיפור, הבגדים והתכשיטים וכן הלאה. ההתאמה הזאת היא תוצר של עבודה של סטייליסט אשר קובע ביחד עם הדוגמנית מה יכול להתאים לה ומה לא, לפי האירוע, לפי היום, לפי מה שהיא רוצה ואמורה להציג.

סטייליסטית לנשים

במקרים רבים אין מקריות, נכון שאם היא תצא אל הרחוב, סביר להניח שהיא תהיה לבושה בבגדים רגילים, למרות שגם במקרים כאלה יש דוגמניות אשר מודעות לעובדה שיש מי שיסתכל עליהן ויש מי שיבחן אותן, אז הן עובדות עם סטייליסט צמוד בשביל ליצור לעצמן מלתחה שתציג סטייל מסוים, כל הזמן.

צריך להדגיש פה עוד נקודה חשובה, העבודה עם סטייליסטית או סטייליסט מתבצעת הרבה פעמים בהתאם גם לקמפיינים שהדוגמנית מציגה. מן הסתם, אז יידרשו ממנה דברים מסוימים, אך בין לבין, במיוחד באירועי השקה או אירועים אחרים בהם הדוגמנית אמורה להציג דבר מסוים, היא תשתמש בשירותיו בשביל להגיע מוכנה.

סטייליסט לדוגמניות אמור לדעת מי הלקוחה שלו, עם מי הוא עובד, מה האופי שלה, וכמובן שעליו לדעת גם מה קורה בעולם, כיצד הוא יכול להשתמש באלמנטים שונים על מנת לייצר לדוגמנית שלו סטייל שיתאים לה.

לפני סיום צריך להדגיש, העבודה מתבצעת בשיתוף פעולה עם הדוגמנית, היא צריכה להרגיש בנוח עם מה שהסטייליסט מציע לה ועם מה שהיא בוחרת להשתמש על פי עצותיו.

תפריט נגישות