התחדשות עירונית בישראל – מה זה אומר?

בעשורים האחרונים החל משרד השיכון לתמוך במספר פרויקטים שמאשרים התחדשות עירונית בישראל, בין אם מדובר בצורך להקנות לאזרחים איכות חיים טובה יותר, לבין אם מדובר בצורך בביטחון, תוך הקניית פרויקטים של בניית דירות נוספות לפתרון מצוקת הדיור בארץ, ולהקניית פתרונות לצרכים חברתיים.

בישראל ישנן מגוון שכונות ורחובות בהם בנייני מגורים ישנים שחובה על הממשלה להכריז עליהם ככאלה שמיועדים בהתחדשות, בעיקר בשל חוקי תמ"א 38 שמטרתם להפוך יותר ויותר בניינים לחזקים ומשופצים וכאלה שיעמדו בתנאים של רעידת אדמה.

מלבד זאת התחדשות עירונית היא תהליך של פיתוח אזורים חלשים, תוך הקניית מספר פעולות שגורמות לפיתוח ולשיקום המיוחד.

אבל מהי התחדשות עירונית? ומהן היתרונות של תהליך כזה?

התחדשות עירונית היא בעצם שם כולל לתהליך אשר מחדש שכונות שונות שעליהן להשתקם. התחדשות כזאת יכולה להיות חברתית, אבל היא מתקיימת בעיקר בתחומי הבנייה תוך שהיא מקנה פתרון לאנשים אשר מתגוררים בשכונות אשר יש לשקם.

באמצעות התחדשות עירונית משקמים שכונות מבחינה פיזית וחברתית באמצעות תהליכים שנוצרים ביוזמות ציבוריות או פרטיות. באמצעות התחדשות עירונית יכולים תושבי השכנות ליהנות מפחות צפיפות באזור המגורים שלהם, תוך שימוש נכון יותר בקרקע שלרשותם.

>>> באתר https://magdilim.co.il מגדילים תמצאו חדשות חמות בנושא

התחדשות עירונית בישראל

אז כיצד פועלת התחדשות עירונית?

התחדשות עירונית פועלת בכמה ומכה רבדים ביניהם: דיור של אוכלוסייה חדשה וצעירה יותר בשכונות שדורשות התפתחות, פיתוח ובניית מוסדות לימוד וגופים ציבורים אשר מסייעים לשיפור חיי האוכלוסייה, שיפור פני השכונה והמצב הפיזי של השכונות והרחובות, וכמובן: בנייה מחודשת והריסה של בניינים ישנים ובכך העלאת איכות החיים והעלאת הערך של הדירות באזור, והבאה למקום אוכלוסייה חזקה ואיכותית.

אבל מדוע יזמים רוצים לקחת חלק בהתחדשות העירונית?

אחד היתרונות של יזמים שרוצים לבצע תהליכי פינוי בינוי למען התחדשות האזור ובניית בנייני מגורים גדולים ואיכותיים יותר, היא היכולת ליהנות מהקלות במיסים, בהיטלים ומחירי בנייה נמוכים בזמן התהליך.

היזמים שבוחרים את הבניינים והאזורים שהם רוצים לפתח, יכולים ליהנות מיותר פריווילגיות בזמן הפיתוח והבנייה, ובכך להגדיל רווחים במכירת הדירות בהמשך.

אז אם אתם רוצים לדעת יותר על התחדשות עירונית –  זה הזמן להיכנס לפורטלים להתחדשות עירונית וליהנות ממגוון מידע על פרויקטים מסוג זה.

 

תפריט נגישות