במקרה של הלנת שכר : תביעות קטנות או עורך דין?

בשנים האחרונות ישנן יותר ויותר מחאות ושביתות בארץ עקב הלנת שכר. הנושא כפי שמתברר, נפוץ בעיקר אצל עובדי קבלן שאינם מקבלים את שכרם בזמן, למרות שהלנת שכר יכולה להתרחש גם בהעסקה של גוף או אדם פרטי, ולכן חשוב לא לוותר במקרה שאתם קרבנות של הלנת שכר. אבל מהי הלנת שכר ולאן צריך לגשת במקרים כאלה? הכל בהמשך

מהי הלנת שכר

הלנת שכר היא עבירה שבה המעסיק אינו משלם את השכר בזמן שנקבע מראש כאשר ישנם מעסיקים שמלינים את כל סכום המשכורת וישנם כאלה שמלינים חלק ממנה. הלנת שכר יכולה לכלול גם עיכוב של הפנסיה, של שעות נוספות שמגיעות לעובד, ימי מחלה, תשלומים למס הכנסה ולביטוח לאומי ועוד. משמע, כל עוד המעסיק אינו משלם בזמן את השכר, חלק ממנו ואת הזכויות הקבועות בחוק, – הוא נחשב למלין שכר.

תביעת הלנת שכר

כאשר אתם רוצים לתבוע בגין הלנת שכר, חשוב שתדעו כי חובתו של המעביד להפקיד לכם את המשכורות בזמן עם כלל התנאים הסוציאליים המגיעים לכם על פי חוק, וזאת משום שהחוק בנוגע להלנת שכר מודיע כי מעסיק שלא שילם לעובד את השכר ביום הקובע ואינו הוכיח שהלנת השכר נבעה מסיבה שאינה בשליטה שלו, צפוי לחצי שנת מאסר או תשלום קנס.

אז לאן כדאי לפנות במקרים של הלנת שכר?

במקרה של הלנת שכר מוטב לפנות בתחילה לבית הדין לעבודה שם ניתן להגיש תביעה בגין ההלנה. בית הדין דן בנושא והוא יכול לפסוק לטובתכם או לטובת המעסיק והכל תלוי במצבו הפיננסי של המעסיק.

במקרים שבהם אתם עוסקים רבות בהלנת השכר שלכם מול בית דין לעבודה ואתם מעלים חרס בידכם, מומלץ מאד לפנות לשירותיו של עורך דין המתמחה בתחום ולהגיש באמצעותו תביעה אל מול המעסיק.

עורך דין מסוג זה יוכל לסייע לכם רבות החל מהגשת התביעה בצורה נכונה וזריזה יותר מול בית הדין האזורי לעבודה וכלה בתביעת השכר, הזכויות שלכם והפיצויים המגיעים לכם עבור זמנכם ועוגמת הנפש שלכם.

 

תפריט נגישות