אוכל לכלבים: הרגלי אכילה נכונים

כשגור כלבים קטן מביט בכם בעיניים מזוגגות עם לשון שמוטה בזמן שאתם נותנים ביס בארוחת הצהריים, קשה לכם להישאר אדיש. הוא הרי כל כך חמוד, כל כך רעב, כל כך רוצה גם. והרי הסיבה לשמה אימצתם אותו היא כדי להעניק לו בית חם ולגרום לו להרגיש חלק בלתי נפרד מהמשפחה. אין ספק שארוחה משפחתית היא אירוע חברתי מרכזי בבית, והכלבים הם מטבעם יצורים חברתיים שרוצים לקחת חלק בכל פעילות של הלהקה. אז למה שלא נצרף את הכלב לארוחה? למה שלא ניתן לו לפחות חתיכה קטנה לטעום?

קודם כל, לא כדאי כי חתיכה אחת לא תספק את הכלבלב. הוא ירצה עוד, וכשהוא לא יקבל הוא יתחיל ליילל במקרה הטוב או לנבוח במקרה הרע ולהפריע מאוד בשעת הסעודה.

ודבר נוסף, והכי חשוב – כלבים אמורים לאכול רק מזון לכלבים!  אפילו נתח קטן משניצל או שאריות אורז אינם מתעכלים כמו שצריך בקיבה של הכלב ועלולים להוביל להשמנה ולבעיות עיכול. מעבר לכך, יש מזונות שהם ממש בגדר הרעלה עבור כלבים – שוקולד וענבים, למשל.
אבל מה לגבי כנפיים? שוקיים? כל מיני איברים של חיות? ובכן, התשובה היא גם כן שלילית, כי במאכלים אלו יש עצמות שעלולות להביא לחנק, ואת זה אף אחד מאתנו לא רוצה עבור הכלב החמוד שלו.

אוכל לכלבים

אוכל לכלבים – איך ומתי לצ'פר את הכלב

תזכרו שמספיק להיכנע פעם אחת לפניו מעוררי הרחמים של הכלכלב וזהו, הלך עליכם. הוא מבחינתו צורב בזיכרונו את ההצלחה ההיא  כדי לדעת בדיוק מה הוא מפסיד על השולחן ומה הוא יוכל להרוויח גם בפעמים הבאות אם הוא ינבח וישתולל.

אז מתי כדאי לצ'פר את הכלב עם משהו קצת יותר מעניין קולינרית מאשר האוכל הקבוע שלו? ובכן, כשמגיע לו! כשמשחקים אתו והוא עושה פעולה שאנחנו מבקשים, כשחוזרים הביתה והוא נרגע לחלוטין, כשהוא מתיישב יפה, כשהוא מבצע תרגיל אילוף, לאחר ביקור אצל הוטרינר ועוד. לא סתם מחלקים חטיפי כלבים משל היו סוכריות.

יותר חשוב לשחק עם הכלב, ללטף ולחבק אותו – אלו יהיו הצ'ופרים שהכלב הכי יעריך, יסבו לו הנאה, יעלו את רמת הכושר הגופני שלו וגם יחזקו את הקשר ביניכם.

Taste of the Wild – המזון הטוב ביותר לכלבים וחתולים

חשוב לשמור על חוסר קשר רעיוני במוחו של הכלב בין כל שקית שאתם פותחים במטבח לבין צ'ופר עבורו, וכנ"ל לגבי פתיחת דלת המקרר. אחרת הכלב ירוץ להציץ מה יש בשקית וינסה לדחוף את הראש שלו לכל מגירה או בכל פעם שתפתחו את המקרר. זה יהיה מציק ויגרור צעקות שלא יסייעו לכם באמת, הוא מבחינתו כבר "יתוכנת" לחפש ולחטט.

כמו אצל בני האדם, גם אצל כלבים הרגלים קשה לשנות. לכן מהיום הראשון שהכלב נכנס אליכם הביתה, תעבירו לו את המסר שהמטבח הוא הטריטוריה שלכם, שלא מצפה לו שם שום הפתעה של קינדר ושאין בארונות המטבח שום דבר שמתאים לו. מומלץ מאוד להחזיק את המזון של הכלב ואת הצעצועים שלו בארון או במגירה משלו, הרחק מאזור המטבח ככל הניתן וקרוב למקום ההאכלה הקבוע של הכלב.

שם המשחק כאן הוא עקביות. אם מההתחלה לא תעשו לכלב או לעצמכם הנחות, תראו שהוא מתחנך בצורה טובה ומפתח הרגלי אכילה נכונים שכוללים אך ורק אוכל לכלבים, ורצוי כמובן אוכל איכותי שמספק לכלב את כל אבות המזון הרצויים, מונע ממנו בעיות עיכול ומונע מכם לשמוע נביחות ויללות כשאתם אוכלים את "האוכל של בני אדם".

כתיבת תגובה

תפריט נגישות