שאלות ותשובות לגבי אוסמוזה הפוכה

יותר ויותר בתים בוחרים במערכות של אוסמוזה הפוכה על מנת לטהר את מי השתייה שלהם. איך למרות הפופולריות הרבה של של אוסמוזה הפוכה עדיין נראה שרבים אינם מבינים את המשמעות של המושג אוסמוזה הפוכה וכיצד עובדות מערכות אלו.

בקצרה מה זה אוסמוזה הפוכה?

אנסה להסביר זאת בצורה הפשוטה ביותר. דמיינו שאתם לוקחים כוס מים מתוקים וכוס מי ים מלוחים ומערבבים אותן. באופן טבעי המים יגיעו לשיווי משקל כימי ויהיו מים בעלי דרגת מליחות נמוכה. התהליך הכימי המתרחש שם הוא שהמלחים אשר במים נעים מאזור בו ריכוזם גבוה לאזור בו ריכוזם נמוך וכך נוצר שיווי המשקל. אבל בתהליך האוסמוזה ההפוכה לא מערבבים ביחד שתי כוסות מים אלא מפרידים אותם באמצעות סוג של פילטר חד כיווני המאפשר רק תנועה של מומסים (כמו מלח) מהתמיסה הדלילה לתמיסה העשירה במומסים. זהו בדיוק להפך מאוסמוזה רגילה ולכן זה נקרא אוסמוזה הפוכה.

האם אוסמוזה הפוכה היא אך ורק מערכת להתפלת מי ים?

כלל וכלל לא! אמנם מערכות להתפלת מי ים מתבססות על עיקרון האוסמוזה ההפוכה אך מערכות אוסמוזה הפוכה הן מערכות טיהור מים המנקות את המים מכל המזהמים. הן כוללות מספר פילטרים העובדים בשיטת השלבים ומבטיחים לכם מים נקיים, ללא חלקיקים וללא ריחות וטעמי לוואי.

האם מערכות אוסמוזה הפוכה דורשות החלפת פילטרים?

מערכות ביתיות המבצעות אוסמוזה הפוכה מצריכות החלפת פילטרים תקופתית. חשוב לציין שלצד תהליך האוסמוזה ההפוכה, המערכות מסננות את המים מכלור, מתכות כבדות, חול ומזהמים כמו כל מערכת סינון המים.

פילטר אוסמוזה הפוכה

מדוע מערכות אוסמוזה הפוכה הן כל כך פופולריות?

ככל הנראה זה בזכות יעילותן הרבה, עלות התחזוקה הנמוכה ואיכות המים הגבוהה במיוחד. כל מי שמשתמש במערכות אלו מציין לטובה את טעם המים המושג באמצעות פילטר מיוחד המסייע בשיפור הטעם- המינרליזטור אשר המוסיף מינרלים חשובים למי השתייה.

האם מערכות אוסמוזה הפוכה מסירות מהמים מינרלים חשובים?

השאלה הנכונה היא האם הגוף שלנו מפיק תועלת מנוכחותם של מינרלים שונים במי השתייה. המיתוס הוא שחשוב לשתות מים. איך לגבי המינרלים, האמת שהגוף צורך את המינרלים בעיקר מהמזון ולא דרך השתייה. עיקר הדאגה בנושא מי שתייה לא צריכה להיות מחסור במינרלים אלא עודף של רעלנים. בהחלט יש לסנן את המים על מנת להיפטר מכל הרעלים המסוכנים ואין צורך לדאוג למינרלים, הם יגיעו ממקורות אחרים. בנוסף,, ישנן מערכות לטיהור מים הכוללות מינרליזטור בו יש אבנים רוויות במינרלים והוא מחזיר מינרלים חשובים למים.

היכן מתקינים מערכות אוסמוזה הפוכה?

הרבה אנשים מדמיינים מערכות ענקיות וחושבים שצריך מרתף בשביל להתקין מערכת שכזו ושלא לדבר על הוצאות חשמל של מפעל. האמת שמערכות אוסמוזה הפוכה הון מערכות קטנות הדומות לכל מערכת טיהור מים אחרת וניתן להתקינן מתחת לכיור הביתי .

כתיבת תגובה

תפריט נגישות