במות לאירועים – הבחירה הבטוחה

אם אתם מפיקים אירוע, גדול או קטן, פסטיבל או אירוע חברה, ואתם צריכים במה, הרי לא תקנו אחת, נכון?

השכרת במות לאירועים שאם אתם לא עובדים בעסקי ההפקות, הרי שזה זה תחום שמגלים רק כשצריכים, כשמפיקים אירוע. יש לא מעט במות, לא מעט דברים לשקול, וכדאי ללמוד דבר או שניים על הנושא לפני שאתם מתקשרים להזמין.

חשוב להשכיר במה מחברה מסודרת, ולא מ"חלטוריסטים", שכן בסופו של דבר, אם תחשבו על זה, הרי שמדובר בעניין בטיחותי. על הבנה לרוב יהיו אנשים, ואם לא, אז יהיו עליה מוצגים כלשהם. בשני המקרים חובה שהבמה תהיה יציבה במאה אחוז, ללא חשש שמישהו או משהו ייפול.

דגשים בהזמנת במות לאירועים

  • מטרת הבמה – הסבירו לנציג בדיוק מה מטרת הבמה, מה האירוע ומי או מה יהיה על הבמה
  • המשקל שיהיה על הבמה – האם מדובר בהופעה למשל? של אדם אחד או יותר? עם ציוד? איזה ציוד? כל אלו דורשים התייחסות והבנה של המשקל, ופיזור המשקל על הבמה.
  • משטח הבסיס – על מה תונח או תוקם הבמה? האם על משטח ישר, או בזווית שיש לפצות עליה, ומה החומר? האם על בטון או על אדמה?
  • מה הגודל הדרוש – שילוב של נתונים כמו משקל, מספר אנשים והציוד שיהיה על הבמה, וכמובן המקום עצמו ומה הוא יכול להכיל.

בהזמנת במות לאירועים יש לענות על שאלות אלו ואחרות טרם סגירת ההזמנה.

סוגי הבמות הנפוצות

כמו בכל תחום, לפני שנכנסים עמוק לתתי הסוגים וההרחבות האפשריים, הרי שכדאי להכיר את הבסיס, תרתי משמע. ישנן שתי במות נפוצות בשוק כיום – הפודיום ובמת הלאיירים. הפודיום הוא בסיס מוגבה שמשמש כיום בעיקר, אך לא רק, מרחבי ישיבה מסודרים ומוגבהים, כולל בשלבי גובה שונים. המבנה חזק, יציב ואמין.

עוד כוכבת ברשימת במות לאירועים הינה במת הלאיירים. במה זו היא במה מורכבת יותר, עם מוטות המותקנים בזוויות שונות בכדי לייצר גריד חזק במיוחד של תמיכה בעבודה עם במות גבוהות ועם יכולת נשיאת משקלים גבוהה במיוחד.

כתיבת תגובה

תפריט נגישות