דחסניות אשפה

דחסניות אשפה

מהן דחסניות אשפה?

דחסניות אשפה מוכרות יותר בלשון העם כ-"משאית זבל". אלו משאיות ייעודיות לפינוי אשפה המכילות פונקציה לדחיסה האשפה. למעשה, הדחסנית מורכבת ממכולה ומדחס אשפה הידראולי. המדחס מסייע לניצול טוב יותר של נפח המכולה ובכך מאפשר לפנות יותר אשפה לתוך רכב הפינוי. דחסניות אשפה שונות עמידות בפני סוגי פסולת שונים ולכן חשוב להתאים את סוג הדחסנית לסוג הפסול שרוצים לפנות. כמו כן, ניתן למצוא דחסניות אשפה במגוון גדלים שונים המתאימים לפעולות פינוי אשפה שונות וניתנות להתאמה על פי קיבולת האשפה הכוללת.

מהם היתרונות של דחסניות אשפה?

  • קיבולת אשפה גבוהה – מאחר ודחסניות אשפה הן לא סתם רכבים לפינוי אשפה, אלא הן גם מבצעות פעולת דחיסה של האשפה, ניתן להכניס הרבה יותר אשפה לדחסנית האשפה מאשר למכולה רגילה. כך ניתן לייצר מסלולי פינוי אשפה ארוכים יותר עבור המשאית מאחר ויכולת הקיבול שלה הינה גבוהה ביותר.
  • שמירה על איכות הסביבה – הודות לקיבולת האשפה הגבוהה של דחסניות אשפה, פחות דחסניות אשפה יכולות לעשות את מסלול איסוף האשפה. כלומר, מאחר והקיבולת גבוהה יותר אין צורך במספר רב של משאיות שיעשו את מסלול איסוף האשפה העירוני. מאחר ונעשה שימוש בפחות משאיות, כמות האדים והגזים הרעילים שנפלטים מהאשפה שבמשאית קטנים, כמו גם כמות הגזים הרעילים שנפלטים מאגזוז המשאיות קטן וכמות צריכת הדלק קטנה גם היא. משמע, שימוש בדחסניות אשפה מסייע לשמירה על הסביבה על ידי הקטנת כמות הגזים הרעילים שנפלטים לאוויר והקטנת צריכת הדלק, עקב שימוש במספר קטן יותר של משאיות לפינוי אשפה.
  • ריווח מועדי פינוי האשפה – מאחר ודחסניות אשפה הן בעלות קיבולת אשפה גבוהה יותר ממשאית רגילה לפינוי אשפה, ניתן לרווח את מועדי פינוי האשפה. זאת משום שבכל מועד פינוי אשפה ניתן להכניס יותר אשפה לרכב הפינוי עקב היותו דחסנית, כך שאין צורך לחזור מדי יום ביומו לפנות אשפה באותו הרחוב עקב מחסור במקום לפינוי האשפה אל תוך המשאית.
  • חיסכון כלכלי – כאשר רוכשים דחסניות אשפה במקום כלי רכב רגילים לפינוי אשפה חוסכים בכסף רב. זאת משום שבזכות הקיבולת הגבוהה של הדחסנית יש צורך בפחות משאיות בצי פינוי הזבל העירוני, כך שיש חיסכון מבחינת רכש וגם מבחינת הוצאות על דלק ותחזוקה. כמו כן, יש צורך בפחות כוח אדם שיאייש את הדחסניות ובכך נחסכות גם משכורות רבות.

כשרוכשים דחסניות אשפה חשוב לרכוש אותן מחברה מקצועית ואמינה

דחסניות אשפה הן כלי עבודה ותחזוקה עירונית בעל חשיבות גבוהה. אם יש תקלה באחת מהדחסניות פינוי הזבל העירוני יתעכב והתושבים ייאלצו לחיות בין ערימות של אשפה ברחובות. עקב חשיבותו הגבוהה של כלי רכב זה, חשוב להקפיד ולרכוש דחסניות באיכות הגבוהה ביותר מיצרן מנוסה, מקצועי, וותיק, כדי שתוכלו להיות בטוחים שהדחסניות שלכם יעבדו היטב לאורך זמן רב.

כתיבת תגובה

תפריט נגישות