דלי הפלא – אחת ההמצאות הטובות ביותר שכדאי להחזיק בבית

מגב

העולם מלא בחידושים והמצאות, גאדג'טים שיוצאים אל השוק בקצב של חמישה לשעה, אבל רק חלק קטן מהם זוכה להכנס תחת התואר של המצאות גאוניות ממש שבאמת תורמות משהו או עושות את העבודה או אפילו משנות חיים. יצא לי להתקל בכמה כאלה בחיי לשמחתי, ואחת מהן היא דלי הפלא.

סתם כדי לשתף קצת, בין ההמצאות האהובות עלי למשל, נמצאת מכונת הזודלס. למי שלא מכיר או יודע מה זה אומר, זה בפשטות קיצור למונח זוקיני נודלס. זה בכלל לא מורכב או מתוחכם או משוכלל, אבל זה פשוט נהדר. מכשיר שמייצר אטריות "נודלס" העשויות מזוקיני בצורה שפשוט עובדת טוב. עוד המצאה מעולה, היא הבלנדר סטיק.

במקום ללכלך את כל הקונסטרוקציה שהיא מעבד המזון, שלנקות אותו אחר כך זה לא הדבר הכי כיף בעולם, פשוט טוחנים עם הסטיק הנייד. מכניסים לסיר או לקערה, טוחנים, מפרקים את החלק המלוכלך, שוטפים וזהו. גאוני לכל הדעות. יש עוד כמה וכמה כאלה, מכשירים שמקלים על החיים, אבל לא אלאה אתכם בכל הרשימה. אמשיך עם האחרון ואחד החביבים ביותר, לפחות עליי.

דלי הפלא, כך הוא נקרא. אחת ההמצאות שאליהן נחשפתי יחסית לא מזמן ואם תשאלו אותי, הרבה יותר מדי מאוחר. אם כבר מדברים על משהו שמצליח לשנות את החיים, הרי זה זה. בלשון המעטה, אם יורשה לי לומר, אני לא חובבת גדולה של ניקיון. מה לעשות, לא לכולם זה זורם חלק. אני לא יודעת מאיפה להתחיל, לאן להזיז מה, מה לשים איפה, אם להזיז את הנעלים או לשטוף סביבן (לשטוף… להעביר מגבון, הכוונה) ובעיקר, אני לא יודעת איך להרים את עצמי מהספה על מנת להתחיל את כל הפרוצדורה המתישה. גם בתהליך עצמו יש לי קושי פיזי, וזה לאו דווקא כי אני לא בכושר. אין לי בעיה לרוץ מסלול מכשולים בבוץ, אבל לריב עם פינה בין שתי קירות ולדחוף לשם מגב בזמן שהגב שלי מכופף והידיים שלי צוברות יבלות – זה פחות הסגנון שלי וזה מאוד לא נעים לי.

אז מה עושה דלי הפלא ואיך הוא הציל אותי? ובכן, שאלה מאוד טובה. מעצם העובדה שאני יודעת שיש אחד כזה בבעלותי, כבר עוזר להקים אותי מהספה הרבה יותר בקלות. בעיה מספר אחת – נפתרה. שנית, מאז שהתחלתי עם דלי הפלא הבית יותר נקי ומסודר באופן כללי, כך שפעולת הניקיון מראש לא מיועדת לתקן קטסטרופה, אלא להחזיר את המצב לניקיונו הקודם. אז נכון, פעם-פעמיים ראשונות היו קצת יותר קשות אבל זה משתלם.

שלישית, אני לא רבה עם שום מגב, לא מתכופפת, לא צוברת יבלות מכאיבות ומכוערות על הידיים ולא נאבקת עם סמרטוט מטונף באמבטיה (שוב, בגב כפוף בתנוחה בלתי אפשרית) על מנת לסחוט אותו. לדלי הפלא יש ידית מתכווננת שאינה מחלידה, יש לו גלגלים שמקלים על התנועה, מסחטה מדהימה שבאמת עובדת והמגב שלו נכנס לפינות. אני יודעת מה אתם חושבים, וכן נכון זה באמת נשמע כמו חלום. אבל זה לגמרי אמיתי. תנסו.

פתרונות ניקוי למוקדי החיידקים בבית: מדלי הפלא ועד מדיח הכלים

כתיבת תגובה

תפריט נגישות