הצרת היקפים – שיטות נפוצות לביצוע התהליך

עד לפני כמה שנים, מי שרצה להיפטר מעודפי השומן שלא ניתן היה להסיר בדרך טבעית מסיבות כאלה ואחרות, היה צריך לעבור ניתוח שאיבת שומן, עם כל מה שזה אומר: הרדמה, ניתוח והתאוששות ארוכה. כיום, נוצר מושג חדש הנקרא הצרת היקפים, והוא מתייחס למספר שיטות המאפשרות להגיע לתוצאות זהות של שאיבת השומן, אך ללא התהליך הפולשני שמצריך זמן החלמה ארוך וממושך הפוגע בשגרת החיים, בגוף ובעבודה. הצרת היקפים זוהי מילה כללית להרבה מאוד מצבים, כמו: הקטנת היקפים בזרועות, בבטן, ברגליים ועוד. תהליך של הצרת ההיקפים מוביל להורדה במשקל, לטשטוש סימני מתיחה וצלוליטיס וגם לחיטוב של האזורים הבעייתיים.

שיטת הצרת ההיקפים כוללת בתוכה פעולות רבות, אמצעים רבים ומכשירים שונים, אך היתרון המרכזי בה הוא שהיא איננה דורשת לעבור ניתוח או תהליך פולשני, והיא מתבצעת ללא הרדמה, ללא כאבים, ועם זמן התאוששות מזערי. כדי לבצע הצרה של ההיקפים, משתמשים באחת מהשיטות הללו: המסת שומן, עיסוי, מכשירים הפולטים חום, לייזר, גלי רדיו, אולטרסאונד ועוד. רוב השיטות מתבצעות על ידי גירוי שמגביר את זרימת הדם לאזור בו מתמקדים. הגירוי גורם לפירוק התא השומני מבלי לפגוע ברקמות הסמוכות לו, ומסלק את השומן בתהליך טבעי אותו מבצע הגוף.

השיטות הנפוצות כיום להצרת ההיקפים:

  • קרני לייזר – השימוש בקרני הלייזר מוכר מתחומים אחרים כמו הסרת שיער או משקפיים, וכיום יש מכשור מיוחד שנועד להמיס תאי שומן בעזרת קרני הלייזר.
  • גלי אולטרסאונד – גלי האולטרסאונד גורמים לקריסה של תאי השומן ובכך מזרזים את חילוף החומרים הטבעי בגוף שמסייע לו להיפטר מהשומן באזורים בהם מטפלים.
  • שימוש בחום – שיטה נוספת באמצעותה מזרזים את חילוף החומרים הטבעי של הגוף היא בעזרת חום של 40-45 מעלות צלזיוס. התהליך משלב בדרך כלל עיסוי מיוחד המסייע לתהליך חילוף החומרים אצל המטופל.
  • גלי רדיו – גלי הרדיו מחממים את תאי השומן ומצמצמים את המרווחים בניהם, וזה על ידי פירוק קשרים חזקים בין מולקולות השומן שבגוף. תהליך ההמסה מאפשר לסלק עודפי שומן בגוף. בנוסף, חימום השכבה התת- עורית גורמת להתרבות סיבי קולגן שאחראים על הגמישות והמתיחות של העור, ומצב זה יוצר מראה של עור חטוב ומוצק הרבה יותר.

כתיבת תגובה

תפריט נגישות