הייחוד של יוגה נשית

משמעות השם יוגה בסנסקריט היא "לכוון ולהתאחד". המשמעות המילולית למתרגלי יוגה ברחבי העולם היא לכוון את התודעה שלהם פנימה, להתעלם מרעשים חיצוניים, ולהתאחד עם עצמם. יש שיטות רבות לתרגול יוגה, ובארץ בדרך כלל שיעור יוגה מכוון לשיטת היוגה ההאטית, התא יוגה. השיטה שמה דגש עם תנועות ונשימות אשר מכוונות להרגעת הנפש והגוף.

מה זה יוגה נשית?

יוגה נשית מתייחסת לשיטת התרגול של היוגה אשר מכוונת באופן מיוחד לגוף הנשי. השיטה מתייחסת לכל היבטי החיים של הנשים, ונותנת להם מקום ומשמעות. למשל:

  • המחזור החודשי
  • הריון
  • לידה
  • הזמן שלאחר הלידה
  • גיל המעבר
  • ועוד

היוגה הנשית מתאימה לכל אישה, בכל גיל ויכולה להיות מותאמת לכל רמה של מצב גופני. לא מדובר בהתעמלות קשה ומאומצת לביצוע, אלא בתרגול המרגיע את הגוף. שיטת התרגול של היוגה מהווה פסק זמן מעומס החיים המודרניים ומציעה כמה דקות של שקט. היא מציעה לכל אישה להקשיב לגוף שלה, לכל היבט שלו. החל מהתנועות שהיא מבצעת בזמן התרגול, דרך הנשימות שלה ועד למחשבות שיש לה בזמן זה.

יוגה נשית יכולה לסייע לנשים בכל תקופה בחייהן. למשל, עבור נשים בהריון, יוגה יכולה לסייע להפחית כאבים אשר מתעוררים בזמן זה. היא יכולה לסייע להן ללכת, לשבת ולשכב בצורה נכונה אשר תפחית את הכאבים ותסייע להן לעבור את תקופת ההריון בצורה הטובה ביותר.

עבור נשים בזמן המחזור החודשי, תרגול היוגה הנשית יכול להפחית מהכאבים המתלווים בדרך כלל לתקופה זו. חשוב לשתף את המדריכה במצב האישי של כל אחת מהמשתתפות בתרגול כדי שהיא תוכל להנחות אותן באופן ספציפי לפי השיקולים המתאימים לה.

היוגה הנשית מומלצת במיוחד עבור נשים מאוד עמוסות, אשר מנהלות סדר יום קשה ותובעני. רבות מהנשים בעולם המודרני משלבות בין עבודה תובענית לבין גידול ילדים, ולעיתים נדירות יש להן זמן לעצמן. לכן, תרגול יוגה יכול להיות בדיוק מה שהן צריכות כדי לשמור גם על גופן, וגם על נפשן – שתהיה רגועה, שלווה ומאוזנת.

 

 

כתיבת תגובה

תפריט נגישות