ייעוץ משכנתאות

רכישת דירה היא אחת הפעולות הכלכליות המשמעותיות שכל זוג עושה בחייו. על מנת לעמוד במחירי הדירות נדרשים רוב הזוגות הצעירים לקחת הלוואות מסוג משכנתא. הלוואת משכנתא היא אחת ההלוואות הנוחות במשק מכיוון שהבנק מוכן להלוות את הכסף הדרוש לרכישת הדירה עקב העובדה שהנכס עצמו משמש כערבות לסילוק כל התשלומים של ההלוואה. כלומר, הבנק יכול להבטיח את עצמו ובמידה והלווה אינו מסוגל להחזיר את ההלוואה, יכול הבנק למכור את הדירה ולקבל את יתרת הסכום המגיע לו בצורה זו. נוחות זו היא שמאפשרת לאנשים שאין בידם את הסכום במלואו לרכישת הדירה לרכוש דירה ולשלם עליה במשך כמה עשרות שנים בצורת החזר ההלוואה לבנק.

הלוואת משכנתא ניתנת לתקופת זמן ארוכה מאד ויש כמה וכמה מסלולים אפשריים ללקיחתה. מכיוון שמדובר בסכומי כסף גדולים מאד הרי שכל טעות בבחירת תמהיל המשכנתא עלול לעלות לכם בעשרות אלפי שקלים. ייעוץ משכנתאות מקצועי ואמין עשוי לחסוך לכם סכומים אלה ועוד הרבה יותר.

מהו בדיוק ייעוץ משכנתאות ?

ייעוץ משכנתאות הוא תחום שבו מומחה בתחום המשכנתאות יכול להציג לכם את התוכנית הטובה ביותר מבחינתכם לנטילת הלוואת המשכנתא בהסתמך על כמה גורמים:

  • מצבכם הכלכלי הנוכחי
  • הצפי לשינוי המצב הכלכלי בעתיד
  • שווי הנכס הכולל
  • המצב הכלכלי במשק
  • שיעור הריבית במשק
  • היחס שבין הדולר לשקל
  • שיעור עליית המדד
  • ועוד

ייעוץ משכנתאות אינו מתאים רק לאנשים המעוניינים לקחת משכנתא חדשה לרכישת דירה, אלא גם למקרים שרוצים למחזר את המשכנתא עקב השינויים הכלכליים והמוניטריים במשק.

נטילת משכנתא נכון להיום – מה עדיף?

לנוכח שיעור הריבית הנמוכה במשק מזה זמן רב רבים מתלבטים האם כדאי לקחת משכנתא בריבית קבועה וצמודה או שעדיף לקחת משכנתא בריבית קבועה שאינה צמודת מדד. מכיוון שאין צפי להעלה משמעותית בריבית תהיה נטילת משכנתא בריבית קבועה שאינה צמודת מדד יציבה יותר וההחזרים לא יושפעו מעליית המדד או מהשינויים בריבית במשק. החזר הלוואה במסלול זה יהיה גבוה יותר בתחילת הדרך, אך עם הזמן יהיה החסכון שמסלול זה גדול ומשמעותי. לעומתה, נטילת הלוואה צמודה מושפעת מעליית המדד והדבר משפיע גם על קרן ההלוואה.

חשוב לזכור כי הריבית שגובים הבנקים תלויה בתקופת ההלוואה, וריבית לכמה שנים בודדות היא נמוכה הרבה יותר מריבית על הלוואה ל 15 שנה ויותר. לכן, מומלץ לשלב בתמהיל המשכנתא חלק מההלוואות בריבית קבועה לא צמודה וחלק בריבית צמודה לתקופה קצרה ואת יתר ההלוואות לקחת לתקופה יותר ארוכה.

ייעוץ משכנתאות נכון יאפשר לכם לבדוק את כל הנתונים הללו מול היכולות הכספיות שלכם בפועל, וגם מי שכבר נטל משכנתא בעבר יוכל לעשות מחזור משכנתא כדי להוזיל את סך כל ההחזר במצטבר.

כתיבת תגובה

תפריט נגישות