ייעוץ שינה

אחת ההתמודדויות היותר מורכבות של כל ההורים מתרחשת בשעות שבהן הם אמורים לישון – אבל לפעוט או לתינוק יש תוכניות אחרות. ההתמודדות קשה במיוחד אם לוקחים בחשבון שבמהלך שעות היום ההורים נדרשים לפעילות אינטנסיבית מאוד, גם בעבודה וגם סביב גידול הילד/ים, ותמיד הרי יש עוד מטלות וטרדות, כך שאך טבעי הוא ששנת לילה איכותית ובעיקר רציפה כל כך חשובה להם.

על-מנת להקל על ההורים את ההתמודדות, ותוך כדי לעזור גם לילד/ פעוט/ תינוק ליהנות משנת לילה איכותית, שחיונית לצמיחה שלו, כדאי להיעזר באנשי מקצוע – יועצי שינה שכבר צברו ניסיון בתחום ועזרו למשפחות רבות לזכות בלילות חלומיים.

המסרים החשובים שמבטיחים שנת לילה תקינה

הבסיס לשינה טובה של התינוק/ פעוט/ ילד, ובהתאם גם לילות מוצלחים מבחינת ההורים, הוא מסרים שחשוב מאוד שההורים יעבירו לילדיהם, וזהו בעצם גם בסיס של ייעוץ שינה אפקטיבי.

מסר ראשון שלומדים ההורים להעביר במסגרת ייעוץ שינה הוא "אנחנו כאן בשבילך, אין לך מה לדאוג". אחת הסיבות העיקריות להתעוררויות במהלך הלילה היא חוסר ביטחון של התינוק או הפעוט, והצורך שלו לראות פיזית את ההורים, ועל כן יועצת שינה תלמד את ההורים להקנות את הביטחון החיוני הזה במהלך שעות היום.

מסר שני הוא "זה הזמן לישון" – שמועבר כמובן כשמגיע הזמן לישון, בשעות הערב. המסר חייב להיות חד משמעי ולא להשאיר פתח לספק או עימות.

מסר שלישי לקראת שינה ערבה הוא "אנחנו יודעים שאפשר לסמוך עליך". מטרת העברת מסר זה היא לשדר לתינוק/ פעוט/ ילד אמון מלא ביכולותיו ובפרט ביכולת שלו לישון בלי להזעיק את ההורים במהלך הלילה.

כל השלבים של ייעוץ שינה אפקטיבי

בשלב הראשון מגיעה יועצת שינה איכותית אל המשפחה, נפגשת עם ההורים, לומדת על אורחות החיים בבית ועל הבעיות הספציפיות ומספקת להורים הנחיות לגבי העברה נכונה של המסרים בהתאם לגיל הילד/ פעוט.

בשלב השני מתבצע מעקב: ההורים מבצעים רישום מדויק של ההתרחשויות ויכולים להתייעץ עם אשת המקצוע, שמצידה עוקבת אחרי הביצוע בפועל של ההנחיות.

חשוב לדעת שאחרי שבוע שבו ממלאים את כל ההנחיות של ייעוץ שינה התינוק/ פעוט כבר רוכש את המיומנות הזו ויוכל לישון לילות שלמים ברציפות – ולהעניק למשפחה כולה איכות חיים גבוהה יותר.

כתיבת תגובה