ליטיגציה אזרחית

ליטיגציה אזרחית

אנחנו רואים אותם בסדרות טלוויזיה ובסרטי קולנוע, מרשימים אותנו ביכולת ההופעה המשכנעת שלהם ובטיעונים המכריעים גורלות שהם בונים בתיקי הלקוחות שלהם, והם כולם שחקנים מעולים, מופיעים בפני השופטים וחבר המושבעים בביטחון רב, שולטים בחומר, יודעים בדיוק כיצד לנווט את המשפט של לקוחותיהם ומה הם רוצים להשיג. אנחנו רואים אותם נפגשים עם הלקוחות שלהם במשרד המפואר שלהם ומנס לעזור להם עד כדי כך שמקרים מסוימים ממשיכים ללוות אותם גם מחוץ לשעות העבודה ומחוץ לאומות בתי המשפט, ואנחנו שמחים או עצובים אתם על כל ניצחון או הפסד שלהם בבית המשפט. אלה הן עורכי הדין שעושים את עבודת הליטיגציה האזרחית, ואנחנו פשוט לא יודעים לקרוא לזה כך, אלא נוהגים לערבב בין כל התחומים רק משום שזה נראה לנו דומה.

מהי בעצם ליטיגציה אזרחית?

ובכן, זה בהחלט לא כך, והתחום הזה הוא אחד התחומים והענפים שיש בתחום המשפט, והוא אינו מתאים לכל אחד מעורכי הדין שבהם אנחנו נתקלים במהלך חיינו. ליטיגציה כזאת היא למעשה עבודת עורך הדין שיוצא ממשרדו כדי לייצג את הלקוחות שלו בפני כל הערכאות המשפטיות, על כל המשתמע מכך. אם אנחנו מתפעלים מעורכי דין מסוימים זה משום שהם בעלי היכולות כמו מיומנות במלאכת הרכבת תיק ראיות או הפרכתו בפני בית המשפט, יכולות טיעון מרשימות ששולטות בחומר ומצליחות לחלץ מספיק יצירתיות על מנת לעשות את הבלתי אפשרי כמעט למען הלקוחות שלהם. עורכי דין שהם ליטיגטורים אזרחיים עוסקים רק במשפט אזרחי ולא פלילי, כך שהם אנשי המקצוע שאליהם פונים בגלל סכסוכים מסחריים, חוזיים, כספיים, עבירות שונות של צווארון לבן מהלבנת הון ועד העלמת מסים, מבעיות של רשלנות מקצועית ועד סכסוכים עסקיים שונים שמחייבים ייצוג מקצועי אמין ואחראי כדי לא לגרום לכם הפסדים כספיים ניכרים.

בחירת עורך דין ליטיגטור

עורך דין מתחום ליטיגציה אזרחית מייצגים אתכם לא רק בבתי משפט, אלא גם בהליכים של בוררות וגישור, ולכן החשיבות של בחירת הנציג המתאים לכם גדולה מאוד. מדובר באדם שיש לו ניסיון בתחום זה, שיש לו את כל הידע שמתאים לכך כדי ללמוד את התיק שלכם על כל הסתעפויותיו ודקויותיו, ושיש לו ניסיון של הופעה פיזית בפני בית המשפט ושאר הגופים, כך שיש לו גם ביטחון עצמי מספיק כדי לא לאבד את העשתונות, ויש לו גם את הסבלנות והזמינות שלו לכם. עורך הדין שלכם חייב להיות קשוב ונגיש אליכם כל הזמן, אם כדי לעדכן אתכם על התפתחויות שונות ואם כדי לתמוך בכם ולהתייעץ אתכם או להסביר לכם באיזה שלב אתם נמצאים. ההליך המשפטי מורכב ועליכם לדעת את כל ההשלכות שלו. לכן, שקיפות מרבית היא המפתח להצלחה במשפט או בגישור. הרי אי אפשר לשלוט לגמרי בתוצאות, אלא רק בדרך של הטיעון והליטיגציה בייצוג שלכם, כך שגם אתם תצאו מרוצים ותקבלו את התוצאה הכי קרובה למה שרציתם לקבל.

כתיבת תגובה

תפריט נגישות