מיקי גיצין – מישראל חופשית לקרן החדשה

מיקי גיצין הצטרף בשנת 2017 לקרן החדשה לישראל, בתור מנכ"ל הקרן. אך עוד הרבה לפני שהצטרף אליה, עסק בפעילות פוליטית-חברתית מסיבית על מנת לקדם את הערכים והעקרונות של הארגונים בהם לקח חלק.

לאחר שהשתחרר מצה"ל בדרגת סרן, נשלח גיצין לארצות הברית מטעם הסוכנות היהודית. כשחזר מהשליחות כעבור מספר שנים, היה ממקימי תנועת 'ישראל חופשית', שהינה תנועה פלורליסטית-חילונית שקמה במטרה להפוך ולשנות את אופי מערכת היחסים שבין דת ומדינה בישראל. עיקר פעילותו של הארגון התמקד במאבקים חברתיים והפצת השיח הציבורי בנושאים הרלוונטיים לו, כגון תחבורה ציבורית בשבתות, נישואים אזרחיים, המאפיינים הכלליים של השבת, וכן מאבק בהדרת נשים.

מאבקים בולטים בתנועת ישראל חופשית בהובלת מיקי גיצין

כמנכ"ל תנועת ישראל חופשית, היה מעורב מיקי גיצין במספר מאבקים:

  • גיצין הוביל את המאבק כנגד הרב אריאל שהתבטא כנגד השכרת דירות באיזור רמת גן לקהילה הלהט"בית.
  • הדרת נשים – במסגרת המאבק, התקיימו הפגנות בבית שמש ובכיכר המשביר בירושלים. התקיים אירוע מוזיקלי ענק שמטרתו ותכליתו מאבק בהדרת הנשים בישראל, בעקבות הפרסומים על איסור שירת נשים בצה"ל. במהלך האירוע, עלו על הבמה נשים והופיעו מול הקהל.
  • תחבורת ציבורית בשבתות – במסגרת המאבק התקיימה הפגנה בה מאות פעילים ותומכי התנועה צעדו בתל אביב מכיכר דיזנגוף לכיכר המדינה, כשהם מניפים כרזות ושלטים, ומביעים דרישה להפעלת התחבורה הציבורית בישראל בשבת.
  • חופש בחירה בנישואין – מטרת המאבק הייתה להוביל חקיקה שתאפשר לכל אזרחי מדינת ישראל, לבחור כיצד ברצונו להינשא לבן או בת זוגו; אם דרך הרבנות במסלול המוכר, ואם בנישואים אזרחיים שיוכרו באופן רשמי ויוכרו על פי חוק במדינת ישראל. לא משנה באיזה מסלול יבחרו, יהיו זכאים לאותן זכויות אזרחיות!

הצטרפותו לקרן החדשה לישראל

כשוותק וניסיון רבים בתחומים רבים אף יותר במדינת ישראל, הצטרף מיקי גיצין בשנת 2017 לשורותיה של הקרן החדשה לישראל כמנכ"ל. הקרן שמה לה למטרה לקדם את נושא הדמוקרטיה והשוויון החברתי במדינת ישראל. אם גם אתם מעוניינים להצטרף לפעילותנו, תוכלו לעשות זאת בקלות דרך האתר שלנו.

כתיבת תגובה

תפריט נגישות