מעקות ברזל – היופי החזק

מעקה ברזל הוא המעקה הכי חזק שתוכל למצוא. ומעקה צריך להיות חזק. הוא מהווה תמיכה ליורדים במדרגות והוא מהווה משענת לעולים אותן. הוא מגן על מי שנמצא על הגג והוא שומר את החצר מפני פולשים. מעקות ברזל נמצאים בכל מקום, מן הגינה ועד לגגות. המעקות משולבים בעיטורים כדי לשמור על מראה נקי וכך מרוויחים גם את העיצוב וגם את החוזק. המעקות עשויים ברזל כדי לשמור על חוזקם לאורך שנים ועל עמידותם למשך זמן רב.

מעקות ברזל שימשו את האדם כבר מן המאה התשע עשרה, כשהתחילה התעשייה הכבדה. הברזל הוא היסוד הנפוץ ביותר, בעצם, וכבר אז הבינו שאפשר לסמוך עליו. ברזל משמש למעקות כשהוא מגולוון וגם צבוע, כדי להגן עליו, בעיקר מפני קורוזיה. מעקה פנימי וחיצוני מצופים בצבע שעמיד למים כדי שאפשר יהיה לנקות אותם בלי לגרום לחלודה. כך תוכלו לנקות אותם עם מטלית לחה ללא חשש.

איך להגן על מעקות ברזל?

קודם כל צביעה טובה כבר בעת ההתקנה. לעתים הברזל בא כשהוא כבר צבוע. בכל מקרה, בעת ההתקנה אפשר לצבוע אותו וכדאי לעשות את זה עם צבע מתאים. בשנים קודמות זה היה חייב להיות צבע שמן אבל היום יש גם צבעים על בסיס מים, שהם עמידים בפני לחות אבל הם על בסיס של מים. אחר כך צריך לעקוב ולראות שלא נוצרה חלודה בכל זאת, למרות הצביעה. מקומות חיבור, למשל, ליד ברגים או ליד ריתוך, יכולים להינזק. עם התגלות החלודה הראשונה יש לנקות אותה ולצבוע מיד.

עיצוב של מעקות ברזל אפשרי בצורות שונות:

  • גלים
  • קווים ישרים
  • קווים ישרים עם עיטורים ביניהם, כמו מעויינים לקישוט

המראה של המעקה משפיע מאד על מראה הדירה, כמו גם על מראה החצר במקרה שמדובר במעקות חוץ. לכן כדאי לתכנן אותו יחד עם אדריכל. צריך גם לקחת בחשבון נקודות חיבור שלו עם הבטון ונקודות חיזוק שלו, שמשפיעות על סוג העיצוב ועל המראה הכללי. גם התקנים מתערבים כאן ולמעקות של ברזל יש מגבלות בטיחותיות בהתאם.

כתיבת תגובה

תפריט נגישות