משחקי בנות – הקו הדק שבין מציאות ודמיון

העולם השתנה מאוד בשנים האחרונות, ובעוד אנחנו כותבים הוא ממשיך להשתנות. עולם המשחקים המקוונים לא חף משינויים אלו. משחקי מחשב שנחשבו עד לא מכבר לזירה גברית בלעדית, הפכו למקום שבו ניתן למצוא את שני המינים וכיום קשה לחלק את הזירה הזו למשחקי בנים למול משחקי בנות ועוד יותר קשה למצוא את הקו שמפריד בין דמיון ומציאות.
משהיטשטשו הקווים הללו, אנחנו לא מבחינים יותר בין משחקי בנות לבין משחקים גבריים אך עולים וצפים מיני אירועים חריגים ומעניינים שאמנם מלמדים אותנו הרבה על התפתחות התרבות שלנו, אך גם מראים לנו שהפערים בין המינים עדיין גדולים.

הצעה מגונה – אישה פרסמה מודעה בקרייג ליסט (לוח מודעות מקוון פופולארי מאוד בארצות הברית) שזהו פחות או יותר התוכן שלה: "אם תעזרו לי לקנות אמצעי תחבורה לרכוב עליו בסקונד לייף ("Epic Flying Mount") תוכלו לרכוב עליי". כלומר, האישה הציעה שירותי מין בעולם האמיתי תמורת העברת 5,000 מטבעות במשחק וירטואלי. המודעה הזו גררה הרבה מאוד ביקורת מצד שחקנים ושחקניות בסקונד לייף, אך היא גם קיבלה לא מעט הצעות של מתעניינים בחליפין המיוחד הזה. האישה הזו טענה "להגנתה" שכך היא נוהגת להשיג את מבוקשה גם בחיים וגם בעולם הוירטואלי.

תמיד מחוברת – זהו אחד המקרים הכי מפורסמים שארע באחד ממשחקי הבנות היותר פופולאריים – World of Warcraft. משחק אהוב מאוד על בנות, אך משחקים בו גם בנים רבים. נערה סינית הידועה בכינוי הוירטואלי "Snowly" מתה לאחר ששיחקה ללא הפסקה את המשחק World of  Warcraft. זה קרה במהלך חופשה מבית הספר. מספר ימים לפני מותה סיפרה שהיא מתכוננת לקרב קשה במשחק ואף הוסיפה שהיא מאוד עייפה. חבריה דיווחו שהיא תמיד הייתה מחוברת למשחק בפרט ולרשת בכלל. לאחר מותה חבריה למשחק ובחיים ערכו לה הלוויה מקוונת גדולה, ובעקבות מותה ממשלת סין ביקשה לקבוע הגבלת שעות משחק עבור ילדים ובני נוער – עוצר משחקים שלא יעלה על 3 שעות ביום.

כישורים וירטואליים מצילי חיים במציאות – עוד ידיעה מדהימה שהתפרסמה לא מזמן נוגעת אף היא למשחק המפורסם World of Warcraft, והיא מגיעה אלינו הפעם מנורווגיה. האנס יורגן בן ה-12 ואחותו הקטנה טיילו בקור הגדול ביער נורווגי לא הרחק מביתם כאשר לפתע למולם התייצב עדר של איילים המאיים לתקוף אותם. האנס יורגן הצעיר לא פחד ונזכר במשחק המחשב האהוב עליו. הוא טיפל במצב בשני שלבים: תחילה הפך את עצמו למטרה והפציר באחותו לרוץ חזרה הביתה (מהלך המכונה במשחק – Taunting). אחרי שאחותו התרחקה הוא עבר לשלב השני שלמד ברמה 30 של המשחק – שיחק עצמו מת. עקב כך האיילים איבדו בו עניין ועזבו את המקום לתוככי היער. לילדים שלום.

אונס מקוון??? – להיות טירון זה מבאס ולא רק בצבא, מסתבר שגם בסקונד לייף מיומנות וניסיון הם כוח. בחורה בלגית תמימה החלה לשחק בסקונד לייף כאשר לפתע שחקן ותיק יותר השתלט על דמות האוואטר שלה והכריח אותה לבצע מעשים מיניים שאינם נאותים המנוגדים לרצונה של השחקנית. ברמת עקרון כדי לעשות דברים בסדר גודל כזה היוזר צריך לתת אישור, אולם חוסר הניסיון של המתחילה והשתלטות של השחקן המיומן על היוזר שלה הובילו את הדמות שלה לסיטואציות בלתי הולמות בעליל. עקב מקרה זה התובע הכללי של בריסל הורה לבלשי המשטרה לבדוק את המקרה ולבחון באם בוצע במקרה זה פשע מחשב וכן האם ניתן להתייחס לאירוע זה כאונס וירטואלי.

באדיבות נענע 10 – משחקי בנות ומשחקי רשת

כתיבת תגובה

תפריט נגישות