מתי צריך משרד חקירות ולשם מה?

משרדי חקירות קיימים משחר הימים ומבצעים עבודות עבור אנשים וגופים שונים ובכל זאת, לא כולם יודעים מתי רצוי להיעזר בשירותיהם ולאילו מטרות. במאמר זה נענה על שאלות אלו ונעסוק בסוגי חקירות נפוצים.

המהות של משרד חקירות

תפקידו של משרד חקירות הוא למעשה לחקור עבורכם את כל מה שהייתם רוצים לדעת ואתם לא יודעים כיצד להשיג את המידע, או שהשגת המידע צריכה להיעשות בדרך, שאיננה חוקית עבור אנשים פרטיים. לדוגמה, מעקב אחרי אנשים או האזנה להם אינם חוקיים, אלא אם אתם בעלי רישיון לעסוק בתחום החקירות.

מודיעין עסקי

התחום של המודיעין העסקי הינו נפוץ מאוד. המטרה שלו היא לקבל מידע לגבי עסקים שונים בעיקר לפני ביצוע עסקאות. מקרים נוספים, בהם תחום זה הינו נפוץ הם כאשר עסקים חדשים נפתחים ובעליהם מתעניינים במצב המתחרים שלהם. לדוגמה, מיהם הספקים, מהו המצב הכלכלי, תכנית שיווקית ועוד. כל הפרטים האלו יכולים לעזור לעסק המתחיל לפתוח את העסק עם מידע עדכני ורלוונטי לגבי השוק, אליו הוא נכנס.

חקירות כלכליות

כל משרד חקירות בעל ותק בתחום ודאי נתקל במקרים לא מעטים של חקירות כלכליות. החקירות הכלכליות עוסקות בעיקר באיתור כספים בארץ ובעולם ובדיקת המצב הכלכלי של הנחקר. אחד הגורמים הנפוצים לחקירות מסוג זה הוא חוב כספי של אדם מסוים, אשר מצהיר שאיננו בעל האמצעים הדרושים להחזרת החוב. במקרים אלו, הגוף שדורש את כספו מבקש לחקור את מצבו של בעל החוב.

חקירות אישיות

בסרטים רבים תוכלו לראות סצנות, בהן משרדי חקירות בודקים עבור אדם מסוים, האם בן או בת הזוג שלו בוגדים. ובכן, סצנות אלה מתקיימות גם במציאות ואנשים רבים נעזרים במשרדי חקירות לבדיקת המצב הרומנטי של בני ובנות זוגם. כמו כן, גם לקראת הליכי גירושין סוג זה של חקירות הינו נפוץ, משום שהוא יכול להשפיע על ההסכם. למעשה כל מקרה, בו נדרשת עזרה של משרד חקירות בשביל לעזור לאדם פרטי ולא של גופים שונים, מדובר על חקירות פרטיות.

כתיבת תגובה

תפריט נגישות