q מתכונים שיהפכו את הקיץ שלכם לפסטיבל מתמשך - טוב לדעת

מתכונים שיהפכו את הקיץ שלכם לפסטיבל מתמשך

סלט קינואה

אחת התופעות המתמיהות מדי שנה היא הקיץ הישראלי. תקופה של מספר חודשים בה כל אדם שפוי דואג להימנע מחשיפה לאוויר הפתוח. כמה שניות בחוץ ואתם מוצאים את עצמכם מזדהים עם תפוחי האדמה במדורת ל"ג בעומר. איך הופכים את החום הגבוה לפאן אמיתי?

מסתבר שלא צריך יותר מדי. כמה מתכונים פשוטים, זמינים ומהירים להכנה יצננו את הגוף הרותח ויעניקו הקלה של ממש.

פסקת מעבר

השעה היא 14:00 בצהריים, אתם מתבוננים בשעון ותוהים מה יגיע קודם: עלפון זמני או שקיעה שתרכך קצת את הבעירה הפנימית? המזגן פועל על טורבו, אתם שותים אספרסו כפול ואחר כך עוד אחד, שוטפים את הפנים אבל השמש היא בפנים. השמש הישראלית היא הרבה יותר מתופעת טבע חולפת עם החורף, יש לה את הכוח להתיש אותנו שוב ושוב, ולא משנה כמה שעות ישנו בלילה או כמה נעים וממוזג המשרד שלנו.

אז עד שידאגו למאזן האקולוגי, יכבו את השמש או לפחות ימציאו אפליקציה הממתנת את הטמפרטורה, ריכזנו קומץ מתכונים מרעננים ומעוררים שאפשר להכין בכל מקום ויהפכו את הקיץ שלכם לחוויה מלאת שמחת חיים וקלילה כפי שלא הכרתם.

הפסקת צהריים בעבודה

העובדים במשרד נראים רצוצים משהו. אמנם מחצית היום עוד לא עברה, אבל מבחינת הצוות כבר מזמן היה אפשר לסגור את הבאסטה וללכת הביתה. אם אתם עובדים במשרד שפר עליכם מזלכם ואתם יכולים להתענג על קרירותו של המזגן אבל אחרי שהבנות כיבו את המזגן והבנים הדליקו אותו, הבנות כיבו אותו שוב והבנים הדליקו אותו שוב, הבנות… טוב, הבנתם, מגיע הזמן להתרענן באמת.

פרישייק הוא אחת הדרכים להפוך את המשרד שלכם למזנון אטרקטיבי. אם עד היום המשרד היה מקום משעמם, התכוננו לביקורים מהעובדים במשרדים האחרים בבניין. מדהים לגלות מה בלנדר פשוט, כזה שאמא שלכם דחפה לכם בקיץ שעבר, יכול לחולל במשרד.

קוביות קפאין קפואות הן שכלול ביתי והמצאה שהרבה עובדי משרד היו חותמים עליה פטנט, בלי לדעת בעצם שמדובר בתופעה: מכינים קפה קר ברמת חוזק כפולה או משולשת (כי הטעם מורגש פחות בהקפאה), מוזגים לתוך מגשיות קרח קטנות, חצי שעה עד שעה למקפיא וקיבלתם את המצנן הרשמי לקיץ.

מול הטלוויזיה

אחרי ארוחת הערב אתם נשפכים מול הטלוויזיה וכבר אי אפשר להכניס משהו לבטן. זה בדיוק הזמן לקפה קר ואיכותי או גרניטה קפה מרעננת מקפה איכותי, חלב עשיר וסוכר מכל הלב.

ואם גם זה נשמע לכם כבד מדי לקיץ הישראלי, אז אין כמו בירה קרה ומרעננת, בבקבוק מזיע קלות, למצק חזרה את תאי המוח שנמסו במשך היום.

ערב רומנטי עם בן או בת הזוג

קסטה מעוגיות וגלידה כי אם לא הבטחתם את מקומכם בגיהנום, החטא המטריף הזה יעשה זאת. כמה פשוט, ככה מטריף. שתי עוגיות עשירות ככל האפשר, פיינט מהגלידה האהובה עליכם, חותכים חתיכה הגונה, מכניסים בין שתי העוגיות ו…תודו לנו אחר כך.

סלט פירות קפוא

כן, כן, מה ששמעתם. הפירות מסייעים בהפרשת סרוטונין במוח, מטעינים את הגוף באנרגיה זמינה, מהווים מקור מעולה לנוזלים, מנקים רעלים מהגוף ועתירים בוויטמינים! כמה קוביות מנגו קפוא, בננות, תותים ובעצם, כל מה שאתם הכי אוהבים, והקיץ שלכם הופך למסיבה סרוטונין אחת גדולה.

מתכונים ומתכוננים לראש השנה

כתיבת תגובה

תפריט נגישות