עולם ההכרויות

אם ישנו דבר המאחד הרבה אנשים בעבור מטרה אותה הם רוצים להשיג ולהצליח בה זה עולם ההיכרויות. תחום ההיכרויות הינו תחום שלמרות, אולי, כישלונות ואי הצלחות רבים בדרך להצלחה של הכרת החצי השני שלך יש ותעבור תהליך ארוך ומייגע. על אף תהליך זה נמשיך לנסות ולרצות לצאת ולהכיר.
בעולם החברתי בו אנו חיים היכרויות מתרחשות בין רגע וכל רגע. מעבר לעולם ההיכרויות האסוציאטיבי והראשוני שעולה לנו בראש אודות היכרויות בין בני זוג ישנו מכלול רחב ושלם של הכרויות בתחומים רחבים נוספים. יש ואנשים מכירים על בסיס אחר לגמרי: במסגרת עבודה, משפחה, קהילה ועוד. לכל היכרות בכל מקום ובכל סיטואציה היבטים שונים, אורך חיים משלו וכמובן יחסי גומלין אחרים. הרצון להכיר משמש כמובן צורך שלנו לבטא רצון מסוים.
הרצון של כל אחד ואחד מאיתנו כמעט להכיר בן או בת זוג הינו אנושי ממש. מעטים הם האנשים הרוצים בחיים של זאב בודד ולמול כך קיים בהם הרצון, אנושי ממש, להכיר בן או בת זוג. כזה שימלא עבור עולמם שותפות של ממש, חוויות, מישהו שישלים אותם, יהיה איש סודם, החבר הכי טוב וכמובן המאהב שלהם. את הרצון להכיר את אותו בן או בת הזוג מביא אותנו לפעול בנושא במגוון דרכים על מנת למצוא ו\או למקסם את הסיכוי להכיר.

דרכים רבות להכיר

ישנן דרכים רבות כיום להכיר. במקומות ותרבויות רבות קיימות דרכים מסורתיות להיכרויות. במקרים רבים קיימים חוקים וסייגים רבים לאותה היכרות בין אם גיל מסוים אליו מגיעים, התערבות של בני המשפחה, היכרות במסגרת בני הקהילה ואף בני המשפחה ועוד. נראה שהכרויות מסורתיות אלו נעשות בין היתר על מנת להבטיח את אותו רצון אנושי לפרטנר בחיים, הרצון בהמשך קיומה של המשפחה, הקהילה והמסורת. התערבות חיצונית מרופדת בכללים ברורים אמורה להבטיח קיום הגשמה זו.

ומה בעולם המערבי?

בעולם המערבי היכולת להכיר הינה רחבה יותר. לאנשים רבים קיימים במשך היום מעגלים חברתיים רבים עימם הם באים במגע. בכל מעגל חברתי קיימים אנשים רבים המקיימים אינטראקציות רבות. אלו מאפשרות לפתח כמובן היכרויות מסוגים שונים ובין היתר את האפשרות להכיר והתוודע לבן או בת זוג פוטנציאלי. קיימים כמובן לא מעט סיפורים מרגשים על הכרויות שקרו דווקא בסיטואציות שאנשים לא תיארו ששם יכירו את בן זוגם העתידי. בין אם מדובר בתור לדואר, בטיול רגלי שעשו בערב, בעזרת חברים משותפים ועוד.
ניתן לומר שמעגלים חברתיים רבים יותר יאפשרו לנו למקסם את הסיכוי להכיר יותר. הרי מגע רב יותר ואינטראקציה עם אנשים תביא לנו באופן טבעי אפשרויות רבות יותר להכיר ולהתוודע לאנשים רבים יותר. בהינתן כך, כולנו תקווה שמולנו יבוא אדם שנרצה בו, זה שיהיה החבר הכי טוב שלנו וכמובן מושא אהבתנו. זאת לכדי איחוד זוגי.

כתיבת תגובה

תפריט נגישות