חברת עמילות מכס בשירות העסק

תהליכי היבוא והיצוא של סחורות מן הארץ ואליה הם תהליכים ארוכים ומורכבים, הכרוכים בבירוקרטיה סבוכה, שמרבית הציבור מתקשה לנווט בה. כדי להתגבר על הפער הזה וכדי להקל על היבואנים והיצואנים בתהליך השילוח הבינלאומי, קיימות חברות עמילות מכס. מטרתן של חברות אלו היא לפשט עבור לקוחותיהן את תהליך השילוח והמעבר במכס, תוך צמצום ההוצאות וייעול התהליכים, ולייצג את הלקוח אל מול גופי המכס והנמלים. חברת עמילות מכס מעניקה למעשה ללקוחותיה שקט נפשי בכל הקשור למעבר הסחורות אל הארץ או מחוצה לה, וחוסכת מהן את הטרחה הכרוכה בכך.

 

מי משתמש בשירותי עמילות מכס?

 

שירותי עמילות מכס ניתנים למגוון רחב של לקוחות העוסקים בעולם היבוא והיצוא באופן כזה או אחר: בין אם אלו יצרנים או בעלי עסקים הנזקקים לשילוח סחורות בינ"ל, דרך יבואנים ויצואנים הנדרשים לשנע כמויות גדולות של סחורות מסוגים שונים אל הארץ או ממנה, וכן גם אנשים פרטיים: עולים חדשים, תושבים חוזרים או אנשים הנאלצים לשנות את מקום מגוריהם לצורך רילוקיישן, ובשל כך מעבירים את כל תכולת ביתם למדינה אחרת. גם אנשים פרטיים המבקשים לייבא ארצה מוצרי צריכה לשימוש פרטי במסגרת של יבוא אישי (למשל- יבוא רכבי יוקרה) נעזרים בתמיכה המקצועית של חברות עמילות מכס.

 

תחומי האחריות של חברות עמילות מכס

 

עמילות מכס היא למעשה תחום רחב מאוד העוסק בכל ההיבטים הקשורים לשילוח בינ"ל של סחורות – בים באוויר וביבשה, תוך התמודדות עם הקשיים הלוגיסטיים והבירוקרטיים הכרוכים בתהליך. חברות עמילות מכס מפעילות עמילי מכס או סוכני מכס, שהם בעלי מקצוע אשר קיבלו את ההכשרה המתאימה כדי לתפקד כנציגיו של היבואן או היצואן, בין אם זהו אדם פרטי או בעל עסק, אל מול רשויות המכס והנמלים והמשרדים הממשלתיים.

 

תפקידיו העיקריים של עמיל המכס מתמקדים בניהול נכון של כלל הפעילויות הכרוכות בשרשרת הלוגיסטית של השילוח הבינלאומי, ובין תחומי אחריותו ניתן למנות את התפקידים הבאים: סיווג סחורות והערכת טובין, ייעוץ לגבי חוקיות היבוא והסכמי סחר, הכנת הניירת והגשתה למכס, תשלום המסים והאגרות, קבלת אישורים מיוחדים ממשרדי ממשלה נבחרים (משרד התקשורת, משרד התמ"ת, משרד הבריאות וכיוצ"ב). לב תפקידו של עמיל המכס הוא לשמש כנציגו הרשמי של הלקוח אל מול המכס, בעיקר במקרים בהם מתגלה חוסר הסכמה בין המכס לחברת עמילות המכס בנוגע לסיווג הסחורה, סיווג אשר קובע את גובה המס אותו יש לשלם. על כתפיו של עמיל המכס מוטלת המטלה של שמירת החוק בתהליך היבוא תוך הפחתת תשלומי המס ככל הניתן כדי להפוך את התהליך למשתלם ביותר עבור הלקוח.

 

שרותים נוספים שמציעות חברות עמילות מכס

 

במקרים רבים, חברות עמילות מכס מספקות סל רחב יותר של שרותים הכוללים טיפול בפן הלוגיסטי הקשור בשילוח בינלאומי והובלת סחורות ממדינה למדינה. בין שירותים אלו ניתן למנות את איסוף הסחורה, אריזתה והכנתה למשלוח, אחסון הסחורה בנמל עד למועד השילוח, ביטוח המטען, הזמנת מקום במטוס או באוניה, שינוע הסחורה ממקום למקום, טיפול מיוחד במטען רגיש כמו מזון או חפצים שבירים/עדינים, פריקת הסחורה או העלאת הסחורה למכולה, שחרור מהמכס והובלה יבשתית ליעד הנדרש.

כתיבת תגובה

תפריט נגישות