פלגים לרכב

כל מי שגדל בשנות השמונים זוכר בוודאי את המערכון של הגשש החיוור על המוסך בו גברי ושייקה דואגים לעשות לפולי טיפול חמשת אלפים שהוא בעצם עשרת אלפים. במסגרת הטיפול הם דאגו להחליף לו גם פלגים. מי שלא מבין ברכב לא יודע שפלגים זה בעצם המצתים של הרכב.

כל רכב באשר הוא חייב שיהיו בו פלגים וכמובן שהם צריכים להיות תקינים. פלגים לרכב הם חלק שמחובר לחוטי ההצתה והמזרקים ברכב והם למעשה גורמים ליצור את הצתת התערבות של האוויר והדלק, מה שיוצר מתח גבוה וניצוץ אשר מפעיל את הבוכנות ומאפשר בסופו של דבר את הנעת הרכב.

כאשר אנחנו רוכשים פלגים לרכב, עלינו לוודא שהם מתאימים למנוע שלו על מנת שהם יתאימו למערכת ההצתה ויאפשרו לנו להתניע אותו. בדרך כלל נהוג לבצע החלפה של פלגים בטיפולים גדולים ברכב או אחרי מספר של קילומטרים מסוימים שהרכב גומא.  החשיבות של שימוש בפלגים חדשים נובעת מכך שאם הם נשחקים ולא עובדים כראוי, לא יהיה ניתן להניע את הרכב ולנהוג בו. החלפת פלגים חייבת להתבצע על פי סוג המנוע של הרכב, וכן הם חייבים להיות איכותיים, אחרת הם עלולים לעשות בעיות וכן לגרום נזק לרכב.

כאן חשוב לומר, לנו כנהגים יש תפקיד חשוב בשמירה על פלגים תקינים. במידה ואנחנו חשים שהרכב לא מתפקד כראוי ומערכת ההצתה של הרכב עובדת לא בצורה שגרתית, עלינו לגשת מיד למוסך על מנת לבחון את המצב ובמידת הצורך לטפל בבעיה באופן מיידי. את התיקון יש לבצע אך ורק במוסכים מוסמכים, מוסכים מורשים בהם ניתן לטפל ברכב מהדגם שלנו.

מאחר והפלגים מחוברים על המצתים ועל חוטי ההצתה, אזי שכל טיפול בהם ייעשה תוך כדי בדיקה מקיפה של המצתים והחוטים, במידה ויש בעיה, יתכן והיא בעיה נקודתית וייתכן והיא בעיה כללית ואז יהיה צורך לבצע שינוי מקיף בכל החלפים. כאן חשוב לומר, שלא פעם נגלה פערים בין חלפים מקוריים לחלפים לא מקוריים, בכל הקשורים לפלגים לרכב (כמו לחלקים אחרים בחלק זה של רכב ובכלל בכל הרכב). למרות שחלקים חלופיים לא מקוריים יכולים לעלות פחות, יש לקחת בחשבון שאם נשלם בזול, אנחנו עלולים לשלם על כך בעתיד ביוקר. לכן עדיף לרכוש חלקים יקרים יותר עם אחריות, וליהנות מהידיעה שאנחנו נוסעים ברכב עם חלקי חילוף איכותיים וברמה גבוהה אשר ישמשו אותנו לטווח הארוך.

כתיבת תגובה

תפריט נגישות