איך להכין תיק עבודות – צילום ציורים

כל אמן המכבד את עצמו מציג תיק עבודות המאגד בתוכו צילומים של העבודות שלהם. את תיק העבודות הזה הם יכולים להציג בפני גלריות או אפילו בפני אנשים פרטים ומוסדות המעוניינים להזמין מהם יצירת אומנות. תיק עבודות כזה מקובל מאוד בקרב ציירים  בתיקי עבודות כאלו הציירים מציגים את צילומי הציורים שלהם. ציירים אלו פונים לסטודיו המתמחה בנושא זה של צילום ציורים על מנת לבנות תיק עבודות מכובד ויפה.

צילום ציורים שילוב של אומנות ומחשב

כעושים תיק עבודות בעצם משתמשים בשני דברים שהעידן החדש סיפק לנו. אנחנו מדברים על המצלמה הדיגיטלית ותוכנות מחשב מיוחדות שעורכות את הצילומים. יש כאלו שיעדיפו לעשות זאת לבד בעזרת המצלמה הדיגיטלית שברשותם ותוכנת המחשב שהם יורידו באינטרנט. אבל אם האומן מעוניין להציג תיק עבודות עם הקפדה מיוחדת על כל פרט קטן כדאי שיפנה לסטודיו כזה של צילום ציורים.

צילום וסריקה

בסטודיו שבו נערכים צילומים של ציורים והפיכתם לתיקי עבודות משתמשים בצילום מקצועי וסורקים ענקיים. בתהליך זה של צילום ציורים שוכרים את שירותיו של צלם מקצועי המומחה ובעל ידע מעמיק ומקצועי בצילום יצירות אומנות גדולות, בהתאמת התאורה הנכונה, בשימת דגש על הבלטת הצבעוניות המיוחדת של הציור או דווקא הצללה מסוימת בציורים של שחור ולבן ומבקשים ממנו להקים סטודיו צילום. סטודיו לצילום ציורים. הדוגמניות אותן הוא מצלם הם ציורים של הצייר. לאחר מכן הצילומים שכמובן צולמו במצלמה דיגיטלית מועברים למעצב גרפי שיושב מול מחשב ומעבד את התמונה לתוך חוברת שמציגה את הציורים. אפשר כמובן להוסיף כיתובים המתארים את הצייר ומציגים תיאור של כל אחת מהתמונות. טכניקה נוספת להכנת תיק עבודות של ציורים היא שימוש בסורקים גדולים ואפילו ענקיים הסורקים את הציור ומעבירים אותו כקובץ דיגיטאלי למעצב הגרפי ששוב עורך ומעבד את הסריקות לתיק עבודות מקצועי ומכובד.

לבחור את המקצועיים ביותר

אמן שרוצה להציג תיק עבודות ברמה גבוהה צריך לבחור את המקצועיים ביותר והמומחים ביצירת תיקי עבודות אלו. תיק עבודות זה הוא בעצם הפנים של האומן והצייר. יש חשיבות לבחור רק את המקצועיים ביותר.

 

כתיבת תגובה

תפריט נגישות