צילום צנרת

ישנם מקרים שעלינו לוודא מה מצב הצנרת, כך שתהיה לנו תמונה ברורה, או שאם קיימת נזילה וישנם סימנים של רטיבות בקירות, יש לבצע צילום צנרת. מדובר על מצלמה, המחוברת לסיב אופטי שיכולה לתלם את הצנרת ולזהות מהיכן נובעת הדליפה. ישנן שתי סוגי מצלמות, האחת עבור צנרת המים, לבדיקה של נזילה והשנייה עבור צילום מערכת הביוב. גם שם, צינורות גדולים ומסיביים עשויים להיסדק, כתוצאה מפסולת שתקוע באחד מהצינורות. הדבר שעשוי לגרום לסדקים חמורים בצנרת וכן, קריסה של מערכת הביוב , הם שורשי הביוב. עצים וותיקים נראים מבחוץ יפים, אך שורשיהם חודרים מתחת לאדמה וגורמים לנזקים בלתי הפיכים. האדמה לחה ומלאת דשן טבעי, מה שמקנה לשורשים קרקע פורייה עם דשן אורגני, מה שמצמיח את השורשים וגורמים להם לנהיות חזקים ועבותים יותר.

מצלמות המיועדות לפעולה גון צילום צנרת ביוב, הן מצלמות רובוטיות שמכוונים אותן באמצעות המחשב הנייד. ניתן  לראות בירור את הבעיה ובאמצעות רכב הביובית, ניתן לפתוח את הסתימה ולאחר מכן, כשאר יודעים מה המיקום המדויק של התקלה, ניתן יהיה בקלות, למצוא את הסדק ולהחליף את הצינור.

הדיאגנוזה המדויקת ביותר למערכת הביוב שלכם

 

מצלמת הביוב, הינה מצלמה הנישאת על גלגלים. מצלמה זו נקראת גם מצלמת זחל. המצלמה מוצבת בפתח צינור הביוב. למצלמה , יש מערכת שליטה חיצונית, כך שניתן לכוון אותה למקומות הרצויים, כך שתסרוק את מערכת הביוב וכך, תהיה לכם את הדיאגנוזה המדויקת של מערכת הביוב שלכם. יש כאלה במעוניינים בפעולת צילום צנרת, בכדי לבדוק את מצב הביוב. יש שמבצעים פעולה זו אחת לשנה, במיוחד אם המערכת היא ישנה יותר.

לעיתים קשה לראות מבעד עדשת המצלמה בבירור את מצב הצנרת, מה שיצריך את הוצאתה וניקויה מחדש, בשל הלכלוך הרב הקיים במערכת. שי לציין, כי קיימים צינורות במגוון גדלים ולכן, יש להתאים את המצלמה בהתאם לעובי הצינור. מדובר על מצלמה מאוד משוכללת שעולה הון, אך ישנם קבלני ביוב רבים שמצלמה זו, הינה כלי עבודה נדרש ביותר וחיוני שלא ניתן לעבוד בלעדיו.

הרנטגן של הביוב

כך אנשים רבים, רואים את פעולת צילום צנרת, ממש כשם שאנו נשלחים לבדיקות ע"י רופא המשפחה שלנו, כגון צילום רנטגן, כך מצלמה זו מקנה לנו צילום מצב של מערכת הביוב. גם שורשים בביוב, ניתן לזהות בדיוק רב את מיקומם באמצעות מצלמה זו. שי הבדל בעלות של צלמת הרובוט, לבין העלות של מצלמת הזחל, למרות שתיהן יקרות. תמיד לאחר הצילום והטיפול המערכת הביוב, כדאי ומומלץ תמיד, להיעזר בעצותיו של האינסטלטור או קבלן הביוב, כך שתדעו כיצד לנהוג עם מערכת הביוב להבא. יש כאלה החושבים שמדובר במערכת גדולה וחזקה, אך למרבה הפלא, מדובר על מערכת רגישה ויש לנהוג עמה נכון.

כתיבת תגובה

תפריט נגישות