צילום רפרודוקציות – מהי רפרודוקציה ולמה צריך לצלם?

את המונח צילום רפרודוקציות אנחנו פוגשים בתוך עולם הציור והאומנות. בעצם מדובר בתמונות אומנות  וציורים מקוריים. המילים רפרודוקציה וצילום זה בעצם שילוב של סיבה ותוצאה. משתמשים בצילום בכדי ליצור העתק של תמונות. אחת ההגדרות של רפרודוקציה היא שימוש בצילום בכדי להעתיק ציורים ותמונות.

מדוע אומנים צריכים צילום רפרודוקציות?

אומנים שהם בעיקר ציירים אך גם אומנים שהם פסלים יוצרים בעזרת צילום רפרודוקציות העתקים שהם מדויקים של עבודותיהם. ציירים יוצרים העתקים אלו בכדי למכור אותם ופסלים בדרך כלל משתמשים בצילום רפרודוקציות כדי להציג את יצירות האומנות שלהם בקטלוג מכירה או בתוכנייה של תערוכה בה הם מציגים את עבודותיהם. מי שבעיקר משתמש בזה הם ציירים המייצרים תמונה מקורית אחת וממנה הם יוצרים העתקים מאוד מדויקים עד הפרט האחרון ואותם הם מוכרים לציבור הרחב. קניית התמונה המקורית, סביר להניח תהיה במחיר גבוה מאוד. מחיר שמרבית אוהבי האומנות יתקשו לעמוד בו. לכן קניית רפרודוקציות הוא הפיתרון הטוב ביותר, גם לאומן וגם לקונה האוהב אומנות. רפרודוקציות מצלמות הם יצירות אומנות לכל דבר.

למה צריך לצלם?

צילום רפרודוקציות הוא בעצם החלק הראשון בכל התהליך. בתהליך הצילום של הרפרודוקציות נמצא צלם מקצועי אשר מקים סטודיו לצילום באותו סטודיו של האומן או בגלריה בה מוצגות יצירות האומנות, הציורים אותם מצלמים. יש צורך בצלם מקצועי מכיוון שהוא זה שידע איך לצלם את הציור בצורה המדויקת ביותר, עם התאורה המתאימה ביותר בעזרת הציוד המקצועי של הצלם. הצלם המצלם את הציורים מוגדר כצלם רפרודוקציות מקצועי ובכיר. בתהליך משתמשים במספר סוגי מצלמות דיגיטליות שמצלמות ומוציאות צילומים ברזולוציות גבוהות ביותר. בתהליך משתמשים גם בסורקים מקצועיים אשר סורקים את הציורים פיקסל אחר פיקסל על מנת ליצור העתק מדויק של הציורים. הרעיון הוא שהתוצר הסופי ייתן את תחושת התלת מימד שיש בציור. בציורים שהם כבר באופן כזה או אחר מוגדרים כתלת מימד, כלומר ציור עם מריחות צבע או עובי צבע גדול במיוחד, הצילום של הרפרודוקציה נעשה בתהליך שנקרא גב דיגיטלי ולא  בתהליך של סריקה ישירה על הסורק.

כתיבת תגובה

תפריט נגישות