סוגי שטיחי צמר

שטיחי הצמר זוכים לפופולריות רבה ואין פלא שכך הדבר: הם יפים, מקרינים סביבם חום ורוך ואפילו אינטימיות ובנוסף נהנים מעמידות גבוהה. שטיחי צמר מתאימים לכמעט כל חדר בבית, ובפרט לסלון, לפינת האוכל וגם לחדרי השינה, ומעבר לאיכויות האסתטיות שלהם הם גם פרקטיים.

סוג זה של שטיחים נחשב מבודד מוצלח, הן ביחס לחום והן ביחס לקור, כך שכל מרחב שבו ישנו שטיח צמר הופך נעים יותר גם בחורף וגם בקיץ. יתרון אחר הוא שהצמר לא מושך אליו אבק ומזהמים אחרים כך שהשטיח נשאר נקי לאורך זמן.

בפני מי שמחליט לרכוש שטיח שחומר הגלם ממנו הוא עשוי הוא אכן צמר, עומדות לא מעט אופציות. חשוב מאוד להכיר את סוגי הצמר, וכך לרכוש שטיח באופן מושכל.

ניו זילנדי, קורק, פשמינה וגאזני – כל סוגי הצמר לשטיחים

קורק – צמר דק שסיביו ארוכים. בדרך כלל הוא נגזז מהצוואר או מהחלק הפנימי של הגפיים של הכבשה, והוא מתאים לשטיחים שמתאפיינים בצפיפות גבוהה (למשל שטיח איספהאן).

ניו זילנדי – שטיח צמר מצמר זה מתאפיין ברוך וכן מגע טבעי. הכבשים בניו זילנד רועות בגבהים, ועל כן סיבי הצמר שנגזז מהן ארוכים.

גאזני – צמר של כבשים מההרים באפגניסטן. הוא עובר עיבוד ובסופו של דבר מתקבלים שטיחי צמר קשיחים וחזקים.

אנגורה – צמר של כבשים מזן בעל שם זה. אין הרבה שטיחים על בסיס צמר אנגורה, שכן הוא יקר מאוד. אחת התופעות הנפוצות של צמר האנגורה הוא גלישת צבעים, וחשוב לוודא כי השטיח שרכשתם אינו סובל מכך.

פשמינה – סוג נוסף של צמר איכותי, הנלקח מכבשים שחיות בהרי ההימליה. צמר הפשמינה הוא בעל מרקם של משי וסיביו ארוכים.

איך לבחור שטיחי צמר?

בנוסף לסוג הצמר, שבאופן טבעי מהווה את אחד הפרמטרים העיקריים לבחירת שטיחי צמר, ישנם פרמטרים נוספים שכדאי לקחת בחשבון.

בפרט מדובר על העיצוב של השטיח, שמן הסתם נרצה כי ישתלב היטב עם שאר המרכיבים במרחב, ובמחירו של השטיח. בהקשר זה חשוב לציין ששטיח זול עלול להתגלות כרכישה מאכזבת כך שלפעמים דווקא השטיח היותר יקר הוא זה שיהווה את האופציה המשתלמת ביותר.

כתיבת תגובה

תפריט נגישות