רכישת נכס בארה"ב – שרון שאתי מדריך כיצד לעשות זאת נכון

ישראלים רבים, ביניהם גם איש הנדל"ן המנוסה שרון שאתי, רוכשים כיום נכסים בארה"ב, וניתן למנות מספר סיבות לתופעה.

ראשית כל, שער הדולר הוא נמוך ולכן מחירם בשקלים של נכסים בארה"ב הוא כדאי מבחינה כלכלית. שנית מסביר שרון שאתי, אפשרויות ההשקעה בארץ הן מוגבלות ביחס למגוון האפשרויות שארה"ב מציעה. שלישית, משבר הנדל"ן האחרון שפקד את אמריקה לפני כשבע שנים הותיר אחריו נכסים מעוקלים רבים ומחירים חסרי תקדים של בתים פרטיים ושל דירות.

אם כן, בין שאר הנכסים בארה"ב, היזם שרון שאתי טוען כי דווקא דירות ובתים עשויים להיות ההשקעה המשתלמת ביותר עבור המשקיע הישראלי המצוי. המחירים הם אטרקטיביים ביותר, וניתן למצוא בתים פרטיים במחיר של עד 100 אלף דולר, ולפעמים גם במחיר של 50 אלף דולר.

הרבה נכסים בארה"ב עוקלו ומוצעים כיום למכירה על ידי הבנקים. האינטרס של הבנקים הוא למכור ולא להשקיע בתחזוקה, לכן המחירים נמוכים מהשווי ההתחלתי של הנכסים בכ- 50%. שאתי מבהיר כי מדובר בהזדמנות היסטורית שספק אם תחזור.

לידיעת המשקיעים: רכישה של דירה או בית בארצות הברית על ידי אזרחים זרים אינה מחייבת הוצאת רישיונות או קבלת אישורים כלשהם (למעט אישורים להלוואה, אם נדרשים). את כל ההליכים הפורמליים ניתן להסדיר מבלי לצאת מהארץ באמצעות אנשי מקצוע כמו שרון שאתי ונוספים שמתמחים בתחום.

לאחר שהנכס המתאים אותר (ניתן למצוא נכסים באתרי אינטרנט רבים ובאמצעות חברות תיווך), יש לקבל בקונסוליה טופס מיוחד הנקרא טופס הצעת מחיר, לחתום עליו ולהעביר למשרד התיווך. זכרו שבחלק מהמדינות טופס חתום כזה נחשב לחוזה רשמי לכל דבר ועניין. יש לפנות למשרד עורכי דין מקומי לצורך העברה מסודרת של התשלום. בסופו של התהליך תקבלו שטר מיוחד בדואר, המעיד על בעלותכם על הנכס.

חשוב לזכור שבעלות על הנכס משמעותה גם חובות. באמצעות חברת ניהול תצטרכו לשלם ארנונה ומסים אחרים החלים על הנכס, ולבצע בו עבודות תחזוקה על פי דרישת הרשות המקומית. כמו כן, ייתכן ויידרש שיפוץ הנכס לפני השכרתו. חברת הניהול תאתר עבורכם שוכרים, אך חשוב לדעת שאין הם מתחייבים למצוא שוכר באופן מיידי.

לסיכום, שרון שאתי היזם המנוסה והוותיק מאמין כי השקעה בנכסים בארה"ב עשויה להיות חלופה ששווה לפחות בחינה יסודית. לצד הסיכונים הכרוכים בהשקעה זו, ישנו סיכוי לא מבוטל לתשואה גבוהה מאוד לאחר התאוששות שוק הנדל"ן וחזרתם של מחירי הנכסים לרמה סבירה.

כתיבת תגובה

תפריט נגישות