תוספי תזונה לאישה

תוספי תזונה טבעיים לדלקות בדרכי השתן והנרתיק

האישה, כל אישה – הינה עולם ומלואו עם שינויים הורמונליים ייחודיים, תופעות המאפיינות את גופה ואך ורק את גופה היא, מטבוליזם ייחודי לה, צבע עור ועוד. בניגוד למין הגברי – אבר המין הנשי בנוי כך שתהליכי הפוריות רובם מתרחשים בתוך הגוף. הנרתיק וכן דרכי השתן הינם בין הגורמים העיקריים אצל נשים לתחושת אי נוחות מתמשכת. למעשה, ההפרשות הנרתיקיות הטבעיות והשינויים בהן – אלו הם הגורמים העיקריים ליצירת דלקות תוך נרתיקיות בקרב נשים.

תוספי תזונה – טבע בנחלה – כנסו לביקור

מסתבר כי לא מעט נשים סובלות מהתופעה. כיצד אפשר להתמודד עמה באמצעות תוספי תזונה ורכיבים טבעיים שאינם מזיקים לגוף? ממה נגרמים הכאבים והתחושות הלא נעימות בנרתיק? על כך ועוד במאמר הבא.

חיידקים טובים וחיידקים רעים

דבר ידוע הוא כי בגופנו מתקיימים לא מעט חיידקים מסוגים שונים, "טובים" ו-"רעים". תפקידם של החיידקים הינו שמירה על סביבת התפתחות נעימה בעלת חומציות מאוזנת ומניעת השתלטות של פטריות. שינויים באיזון העדין של סביבה זו גורמים לא אחת להתפשטות של פטריות או חיידקים שאינם מוכרים לגוף וגורמים לתחושות אי נוחות משמעותיות. טיפול נכון באמצעות פרוביוטיקה וכן שימוש בתוספי מזון איכותיים ומתאימים יכול לסייע בהפחתת התחושה הלא נוחה.

נכון הדבר גם באשר לדלקות בדרכי השתן – הנפוצות עד כדי כך כי לפי מחקרים, אחת מכל שלוש נשים תלקה בדלקת בשלפוחית השתן לפחות פעם אחת בחיים. תחושת האי נוחות בשל הדלקת גורמת לקשיים בתפקוד, לתחושת צריבה ובאופן כללי – פוגעת באיכות החיים בצורה משמעותית. כיצד ניתן להתמודד עם התופעה באמצעות תוספי תזונה?

חמוציות

חמוציות מומלצות גם לנשים עם דלקות בדרכי השתן ובמיוחד להריוניות. החמוציות הינן בעלות תכונות ריפוי טבעיות ומועילות בצורה משמעותית לירידה בשיעור דלקות בדרכי השתן ברחבי העולם.

אומגה 3

אומגה 3 יעילה למגוון בעיות ולחיזוק המערכת החיסונית של הגוף והחיידקים ה"טובים" בתוך הנרתיק.

ויטמין C

ויטמין C הינו נוגד חמצון טבעי המסייע לחיזוק מערכת החיסון ולאיזון מקסימלי של החומציות בתוך הנרתיק – המונעת את התפתחותם של חיידקים חדשים.

פרוביוטיקה

משתייכת למשפחת תוספי המזון הטובים המאזנים את חיידקי המעיים כך שהיא משפיעה ישירות על מערכת העיכול. ניתן לקחת אותם ישירות דרך הפה או דרך הווגינה.

כתיבת תגובה

תפריט נגישות