תעודת זוגיות

מעוניינים למסד את הקשר אך לא רוצים להתחתן ברבנות? חתונה דתית לא בשבילכם? בימים אלו תוכלו למסד את הקשר באמצעות תעודת זוגיות, אז למי תעודת זוגיות מוענקת למי שאינו רוצה להינשא בברית הנישואים על פי ההלכה. זוגות רבים מעוניינים במיסוד הקשר אך הם אינם מעוניינים להתחתן על פי חוקי הרבנות (אידיאולוגיה) זוגות אלו לרוב יחפשו אלטרנטיבות אחרות כגון : הסכמי זוגיות, תעודת זוגיות וכדומה.

מהי תעודת זוגיות?

ניתן להציג את תעודת הזוגיות בפני גורמים ציבוריים כגון: משרדים ממשלתיים, ניתן להעביר את בעלות הרכב באמצעות תעודת הזוגיות ובנוסף, גופים ציבוריים שונים וכדומה. תעודה זוגיות מעידה על טיב הקשר, ניתן לשנות את שם המשפחה לאחר "הנישואין" .

חשוב שתדעו כי תעודת זוגיות מעניקה לכם את אותם התנאים כפי נישואין תחת חופה וקידושין. זוגות רבים בוחרים שלא להתחתן תחת חופה וקידושין מאותה הסיבה כי הרבנות מקשה על החתן והכלה בעת תהליך הגירושין לעיתים אלו יהיו זוגות שהם דור להורים גרושים וחוו את עוגמת הנפש של ברית הנישואים.

לסיכום, אם ברצונכם למסד את הקשר ואין ביכולתכם לבצע את החתונה האזרחית בחו"ל תוכלו לקבל את תעודת הזוגיות מעורך דין מוסמך אשר עוסק בדיני משפחה. חשוב שתזכרו כי תעודת זוגיות מביעה זכאות משפטית. זהו למעשה הסכם כי הזוגיות היא זוגיות קבועה ומגיעים לשני בני הזוג את אותם הזכויות על פי חוק.

כתיבת תגובה

תפריט נגישות