כל בית צריך תריסים (נקיים)

חלון

מאת טוב לדעת

בכל פעם שאני מכריזה שאני הולכת לעשות ניקיון כללי ויסודי של הבית, זה ברור לחלוטין לכל מי שמכיר אותי שניקיון כללי ויסודי אצלי אומר בלי פאנלים, לא כולל מתחת או מאחורי חפצים מאוד כבדים כמו מקרר או מזנון שגם ככה אף אחד לא יזיז אף פעם ולרוב גם לא כולל תריסים. לגבי תריסים, זה באמת תלוי באיזה מצב הם, כי אם הם במצב ממש חמור מסיבה כלשהי, נגיד ל"ג בעומר שהתקיים על מדרכת האספלט ממש מתחת לחלון או סופת חול מדברית נדירה – אז בסדר, אני אנקה. אולי. אבל לרוב, יש לי מחסום פסיכולוגי באשר לניקוי תריסים. אולי בגלל שיש להם צד אחד שנמצא תמיד בחוץ וזה מרגיש לי מאוד לא יעיל. את הצד הפנימי עם זאת, יש לי הרבה פחות בעיה לנקות.

מסתבר אגב שאיני היחידה. נתקלתי במהלך החיים בלא מעט אנשים שמתקשים עם הקונספט של ניקוי תריסים, מכמה סיבות. עבור חלקם, זה די מסוכן למשל. בשביל לנקות את התריסים מבחוץ, נדרשת לקיחת סיכון לפעמים וכולנו צריכים לדעת שזה לא ממש שווה את זה ואם ממש רוצים אפשר להשקיע באיש מקצוע שיגיע ויעשה את זה ברמת הבטיחות הראויה.

אנשים אחרים אפילו בוחרים מראש לקנות תריסים מסוגים שונים, שנסגרים ונפתחים חשמלית על ידי גלילה למשל, שקל הרבה יותר לנקות, כי זה ממש שיקול שהם לקחו לפני זה בחשבון. מצד שני, אני מכירה בתים ללא תריסים בכלל, שלפעמים מעוררים בי קנאה עזה ולפעמים מעוררים בי תהיות קיומיות עמוקות ואת השאלה האם אני רוצה להשאר בקשר חברי עם אותם אנשים נטולי תריסים. איכשהו, עם כל המורכבות שיש לי עם תריסים, זה מרגיש כמו דבר שחשוב שיהיה על החלון. ואולי זה סתם הרגל.

אז תריסים זה למשהו שצריך לדעת להתנהל איתו, גם ברמה הבטיחותית וגם ברמה האסתטית. אין לי ספק שתריסים נקיים נראים הרבה יותר טוב ומשרים על הבית אווירה יותר נעימה ונקייה וסימפטית, אבל אני גם לגמרי דורשת שהעולם יכיר בעובדה שאי אפשר לנקות את התריסים כל יומיים, וכן, זה הזמן אצלי שלוקח להם להתלכלך. אני חושבת שהיה הכי טוב אם מישהו היה מרים את הכפפה וממציא תריסים מחומר שדוחה אבק או לכלוך באשר הוא באופן תמידי ומוחלט. או שמא יש חומר כזה שניתן לרסס עליהם מדי פעם, כשאני חושבת על זה יש סיכוי טוב שזה כבר קיים.

בכל אופן, אני בטוחה שמרבית האנשים בעולם יסכימו אותי שתריסים זה עניין טריקי. אנחנו אוהבים אותם והם מכניסים הבייתה קרני שמש רכות שמרקדות על השולחן, הקירות והוילונות, לפעמים גם על חיוכים ורגליים שלובות על שולחן קפה. הם דואגים שתהיה קצת בריזה נעימה או חוסמים את הרוח הקרה מדי. הם דואגים לביטחון ולזה שמי שצריך לעצור לפני החלון באמת יעשה זאת. אבל למען השם, שמישהו ימצא דרך פשוטה להשאיר אותם גם יפים ונקיים כל הזמן.

תריסים חשמליים: סקירת תריסי אור

כתיבת תגובה

תפריט נגישות