4 טיפים חשובים איך לעבור דירה עם חיות מחמד

מעבר דירה הוא חוויה לא פשוטה עבור כל המשפחה וגם עבור חיות המחמד שלכם מאחר וכל שינוי בסביבת המגורים שלהן גורמת להן אי נוחות והופכת אותן לעצבניות ולחוצות.

כדי להקל עליהן ועליכם את המעבר, קבלו ארבעה טיפים חשובים שכדאי להכיר.

הכנה למעבר

תנו לחיית המחמד שלכם תשומת לב מיוחדת בשלב מוקדם בתהליך המעבר. כך תרגיעו אותה ותבטיחו לה שאתם עדיין אוהבים אותה ולא מתכוונים לנטוש אותה.

אפשר, לדוגמא, לקחת את חיית המחמד שלכם לדירה החדשה לפני המעבר, כדי שתכיר את הסביבה החדשה ותתרגל אליה.

מומלץ להתחיל לארוז חדרים שחיית המחמד שלכם לא נכנסת אליהם כך שהקרטונים והחבילות יהיו מוסתרים ממנה.

מספר שבועות לפני יום המעבר עצמו, קחו את חיית החמד שלכם לווטרינר כדי לוודא שהחיה כשירה למעבר. בקשו העתק מתיק המעקב והמלצות על מרפאות באזור המגורים החדש שלכם.

 

ביום המעבר

אם שכרתם חברת הובלות בירושלים, כדאי שחיית המחמד שלכם תכיר את המובילים לפני שהם מתחילים לעבוד כדי שלא יפריעו למהלך העבודה.

במהלך ההובלה, שימו את חיית המחמד שלכם במקום בטוח וסגור, עם מספיק מים, אוכל וצעצועים שהיא אוהבת, כך שהיא יכולה לצפות במה שקורה אבל לא להסתובב חופשי.

בנוסף, וודאו שיש מי שדואג לחיית המחמד שלכם ביום המעבר. אלה יכולים להיות הילדים שלכם, חבר קרוב או מישהו מהמשפחה שחיית המחמד שלכם מכירה ואוהבת.

אם אתם מובילים חלק מהחפצים ברכב שלכם, השאירו מספיק מקום לחיית המחמד שלכם כדי שתרגיש בנוח ותהיה רגועה.

הגעתם ליעד

ברגע שהגעתם לדירה החדשה, הכירו לחיית המחמד שלכם את הבית ותנו לה להסתובב חופשי ולבדוק כל חדר, בזמן שלה. הכניסו את כלי האוכל והצעצועים שלה כדי שתרגיש בנוח.

וודאו שאתם לא משנים את השגרה היומית שלה, לפחות בהתחלה, כדי להפחית את מספר השינויים.

 

איך להכין כל חיה למעבר?

חתולים וכלבים – תנו לכלב או לחתול שלכם להתרגל לסביבה החדשה שלהם בהדרגה ובזמן שלהם.

שימו סביבם חפצים שהם מכירים כמו קערות המים והאוכל שלהם, צעצועים שהם אוהבים ואת השמיכה או המיטה שלהם.

אם אתם לא יכולים להישאר בבית בימים שלאחר המעבר, וודאו שיש מי שמגיע כל כמה שעות לבקר ולהוציא את הכלב לטיול, כדי להפחית עצבנות ולהוציא אנרגיה.

דגים – את הדגים יש להעביר בשקית סגורה היטב, עם מים נקיים ומים מהאקווריום שלהם, ולהניח אותה במקום חשוך וקריר.

תנו לפילטר לעבוד מספר שעות לפני שאתם מחזירים את הדגים לאקווריום והשתדלו לצמצם את הזמן שהם מחוץ לאקווריום לפחות מארבעים ושמונה שעות.

חיות קטנות  – חיות קטנות כמו אוגרים, קביות, גרבילים רגישות לשינויים דרמטיים בטמפרטורה. לכן, הגנו עליהן מרוחות קרות או שמש ישירה.

תפריט נגישות