5 דרכים להתמודד עם ההתרגשות של אירוע המצווה

1.יום ההולדת כחוויה משפחתית מעצימה

כל עוד מדובר על ההתרגשות של ילדכם שאותה אתם רוצים לצנן, כדאי לשקף בפניו כי מדובר על אירוע משפחתי. ימי ההולדת הקודמים של הילד לא נחגגו בהיקפים גדולים שכאלו, כך שלעתים לא כל הילדים יודעים להכיל את כל העוצמה וההשקעה שיש סביבם כעת. הם חשים במרכז, מה שיכול לעתים לגרום להתרגשות גדולה מאד. הדרך שלכם להקל על ההתרגשות היא להפוך את אירוע המצווה לאירוע משפחתי, מגבש ומלכד שכל אחד מבני המשפחה שותף לו.

2.תנו לילד לארגן גם דברים בעצמו

הפכו את הילד שלכם לשותף מלא לארגונים השונים! המון ילדים רוצים להרגיש שליטה ולקחת חלק בארגון אירוע בר המצווה שלהם. אכן, בעת שאתם נותנים להם משימות שונות, ההתרגשות הגדולה שלהם מתועלת לעשייה נפלאה בדרך אל אירוע המצווה. הילד שלכם יוכל לעצב את ההזמנות לאירוע, לפתוח קבוצה בפייסבוק לאירוע, לעזור לכם לבחור נותני שירות וכמובן לקבוע אתכם היכן יערך האירוע. המון ילדים מביעים את רצונם לחגוג בר מצווה בכותלמקום בו ניתן ליהנות מהמסורת העשירה ומהתקרבות אליה.

3.התאמנו על הדרשה מספר פעמים

המון פעמים הילדים רוצים להבטיח כי הם מגיעים מוכנים אל האירוע שלהם. אז למרות שלא ניתן לצפות את מהלך האירוע במאת האחוזים מא' ועד ת', ישנם דברים שבהחלט ניתן להערך אליהם. כך לדוגמא, עם הדרשה לאירוע. תוכלו להתאמן עם ילדכם על הדרשה, לתת לו הערות, הארות, לציין דברים לשיפור ודברים לשימור. כך, ילדכם מרגיש שהוא נערך לאירוע על הצד הטוב ביותר – מה שמפחית את ההתרגשות הגדולה.

4.הזכירו לעצמכם מיהם האורחים באירוע

כמשפחה גדולה אתם נרגשים מאד ומחפשים דרכים טובות להקל את ההתרגשות? הזכירו לעצמכם דרך קבע מיהם האורחים שלכם באירוע – המשפחה והחברים. המון פעמים לקיחת האוויר וההבנה כי כל האירוע הינו חגיגת הבגרות של ילדכם, מחזירה אתכם לפוקוס. בעת שקהל האורחים שלכם הינו קהל אוהד, אוהב ומפרגן, אתם יכולים ליהנות מההתרגשות ולא להילחץ ממנה.

5.זיכרו כי ישנה חברה שמפיקה עבורכם את האירוע

וחשובה לא פחות היא הידיעה כי ישנה חברה שמסייעת לכם בכל הארגונים לקראת האירוע. חברה שכזו היא זו שדואגת ללו"ז האירוע, להנחייה שלו, לפתרונות המזון, למעגל מתופפים וכדומה. בעת שהארגון מופקד בידיים מקצועיות, אתם יכולים להיות שקטים כי הדרך אל הצלחת האירוע סלולה ובטוחה. זיכרו: התרגשות אינה דבר רע, אלא בדיוק ליהפך! תיהנו ממנה וזיכרו כי זהו אירוע של פעם בחיים.

כתיבת תגובה

תפריט נגישות