6 טיפים לשמירה על העיניים

"העיניים הן המראה לנשמה" כך אומר המשפט החכם אשר מסביר כי מראה העיניים שלנו יכול להעיד על המצב הנפשי שבו אנו נתונים, אודות רעננות או עייפות, שמחה או עצב.

אם אתם רוצים לשפר את יכולות הראייה שלכם, לשמור על עיניים בריאות ואף לשפר את המראה החיצוני של העין – כדאי לשים לב ל6 טיפים מעולים לשמירה על עיניים בריאות:

  1. בצעו בדיקת ראייה – אם אתם חשים כי הראייה שלכם נחלשה, יש לבצע בדיקת ראייה אצל רופא עיניים מומחה או אצל אופטומטריסט. בדיקה זאת חשובה כדי לשפר את הראייה כמו גם כדי למנוע כאבי ראש או הרגשה של עייפות במידה ואתם אכן זקוקים למשקפיים.
  2. טפלו בעדשות המגע שלכם – במידה ואתם בוחרים להשתמש בעדשות מגע, יש לטפל בהן כיאות. אם בחרתם עדשות יומיות: דאגו לנקות בכל יום את העדשות ולהותירן בנוזל מיוחד שניתן לרכוש בבתי מרחקת ובפארמים.

במידה ואתם מעדיפים להשתמש בעדשות חד פעמיות: יש להשליכן בסוף השימוש אל פח האשפה ולהשתמש בהן פעם אחת בלבד. בכל הנוגע לבריאות העיניים שלכם, אל תסתכנו! שימו לב כי העדשות אינן הדוקות מידי – מה שעלול לפגוע בכלי הדם בעין.

*חשוב לדעת! טרם קניית העדשות, יש לקבוע תור לאופטומטריסט או רופא עיניים כדי להתאים את עדשות המגע. אל תרכשו עדשות ללא ייעוץ או בדיקה מתאימה של רופא עיניים.

  1. שמרו על ניקיון וטיפוח – כדי לשמור על עיניים בריאות ורעננות, יש לדאוג לנקות בכל יום את העיניים מאיפור, אבק ושאר לכלוכים. במידה ואתם משתמשים באיפור: נקו בכל סוף יום את העיניים ואת הריסים באמצעות מסיר איפור איכותי. בעת הרחצה יש לנקות את העיניים במים חמימים. כדי לנגב את הפנים: בחרו מגבת נקייה אותה תחליפו בכל יום. בכך תמנעו חיידקים ודלקות.
  2. טיפול בדלקות – אם פקדה אתכם דלקת עיניים, יש להגיע כמה שיותר מהר אל רופא מומחה. דלקות יכולות להעיב מאד על חיי היום יום ואף לפגום בראייה בטווח הרחוק. נסו להבין מדוע פוקדות אתכם דלקות אלה: האם מדובר באבק או לכלוך שנכנס לעין? באלרגיה? או שמא מדובר במשהו אחר. בשל כך יש להתייעץ עם רופא ובכך להסתייע בטיפול מתאים.
  3. טיפוח מראה עיניים – מי שרוצה להבליט את עיניו היפות, יוכל להשתמש באיפור כמו רימל או איילנר המדגישים את צורת העין. יש לבחור רק חומרי איפור איכותיים ולבצע ניקוי יסודי (כמו שהזכרנו) להסרת איפור עיניים לפני השינה.

עוד תוכלו למרוח מסביב לעיניים קרם עיניים איכותי. במידה ואתם מרגישים שישנה כהות מסביב לעיניים: ניתן להניח פרוסות מלפפון על גבי העיניים למשך רבע שעה. המראה שיתקבל יהיה רענן ונעים.

  1. מנוחה – הקפידו לתת לעיניים שלכם מנוחה כל כמה שעות. עצמו עיניים למשך עשרים דקות פעם ביום, ונסו להימנע משימוש מופרז בניידים, מסכים ומכשירים שדורשים מאמץ. בעת יציאה אל החוץ, הגנו על העיניים עם משקפי שמש בעלות עדשות UV המסננות קרינה וחבשו כובע להגנה על הראש והפנים בימים חמים. כל אלה יסייעו לכם לשמור על הראייה ועל איכות חיים טובה יותר.

עשו את כל אלה, שמרו על הגיינה ועל הגנה מירבית, ותוכלו ליהנות ממראה עיניים רענן, בריא ובוהק!

כתיבת תגובה

תפריט נגישות