מהו הטיפול הנקרא כוסות רוח?

תחום הרפואה האלטרנטיבית הפך לנפוץ יותר ויותר בשנים האחרונות וניתן לראות מטפלים בשיטות שונות כחלק מפעילות קופות החולים או במוסדות פרטיים. מטפלים בשיטות הרפואה האלטרנטיבית עושים שימוש במגוון רחב טכניקות טיפוליות ואביזרים שמונעים תופעות בריאותיות ומחלות ומצמצמים את תופעות הלוואי כחלק מטיפול קונבנציונלי או בנפרד ממנו. אחת משיטות הטיפול הנפוצות היום היא שיטת הטיפול בעזרת כוסות רוח.

אודות הטיפול 

136303110

טיפול כוסות רוח הוא טיפול מעולם הרפואה האלטרנטיבי שמקורו מתקופות קדומות מאוד בהן נעשה שימוש בכוסות רוח העשויות מעץ או מפלסטיק. בתהליך הטיפול מוצמדות כוסות הרוח לגוף המטופל על ידי וואקום שאותו מצמידים לגוף במקומות שבהן המטופל חש כאב או בעיות. עם חיבור הכוסות לגוף המטופל, הכוסות גורמות לניפוץ של נימי דם זעירים בעור הגורמים לזרימה של דם רב בגוף. עם התקדמות הטיפול החומצות הלקטיות אשר ידועות כגורמות לכאב משוחררות ומקלות את הכאב.

תופעות המטופלות בעזרת כוסות רוח

טיפול כוסות רוח נועד לטיפול בתופעות בריאותיות שונות ובהן תופעות כמו דלקות וכאבים במפרקים, בעיות של התקררות בחודשי החורף של ניזול ושפעת, בעיות של כאבים בשרירים, בעיות באיברים פנימיים המשפיעים על הנשימה ואיכות החיים, בעיות של כאבים כרוניים בגב הנגרמים בפריצת דיסק, שרירים תפוסים וגב תפוס, בעיות נפשיות הנובעות ממתחים נפשיים כמו דיכאון, אבל, בעיות רגשיות וכדומה.

כללי זהירות

טיפול כוסות רוח נחשב לטיפול יחסית מסוכן הודות לתהליך בו מחוממות כוסות שעשויות מחומרים שונים. חימום יתר של הכוסות או שימוש בכוסות זכוכית עלולים להגביר את הסיכויים לפציעות ולכן חשוב שהפעולה תבוצע על ידי איש מקצוע מנוסה ומיומן. מצבים נוספים בהם חל איסור על שימוש בטיפול באמצעות כוסות רוח הם אזורים בעור שיש בהם תגובות אלרגיות או פצעים פתוחים, אזורים מודלקים בעור, במצב בו חום הגוף הוא גבוה משלושים ותשע מעלות ובחלק העור הנמצא מעל הלב.

לקבלת מידע נוסף – בקרו באתר של שחר פרידמן, מטפל ברפואה הסינית בשיטות שיאצו,  דיקור סיני וכוסות רוח, הזמינו טיפול עוד היום!

מקומות נפוצים לשימוש בכוסות רוח

שימוש בטיפול כוסות רוח מבוצע על חלקים שונים בגוף שידועים כחלקים בהם מרוכזת האנרגיה האחראית על הכאב. דוגמאות למקומות המשמשים לטיפול באמצעות כוסות רוח הם אזור עמוד השדרה, אזור עצם הזנב ואזורים בהם יש מספיק שומן ושרירים. במקומות בהם העצמות הן בולטות, אין לעשות שימוש בכוסות רוח על מנת שלא להסב נזק למטופל. טכניקת הטיפול באמצעות כוסות רוח היא טכניקה המחייבת להתמקד באזורים שבהם מותר לבצע את הטיפול.

סובלים מבעיות גב ולא מוצאים פתרון? קראו אודות הבעיה והטיפול שלה בעזרת הרפואה הסינית – [ לחצו כאן למאמר ]

כתיבת תגובה

תפריט נגישות