ציוד קמפינג להשכרה – ערכה שלמה או פריטים בודדים, מה כדאי לך?

ישראלים רבים אוהבים לצאת לקמפינג, בין אם זה בארץ ובין אם זה במקומות שונים בעולם. הם עושים את זה עם עצמם, לבדם, או עם בני המשפחה שלהם. בין אם מדובר בקמפינג של יום אחד ובין אם מדובר בסופשבוע או יותר.

שתי השאלות עולות לא פעם, כשמתכוננים לקמפינג, האם לחפש ציוד קמפינג להשכרה או לקנות אותו וכן האם לקנות ערכה שלמה או פריטים בודדים. לשתי השאלות יש משמעות, מן הסתם, לתכנון הקמפינג. הרי אי אפשר לצאת לקמפינג בלי להתכונן לכך מראש, ולכן צריך להשתמש באביזרים ופריטים מסוימים, כאלה שיכולים לעזור להתכונן בקמפינג בצורה כזו או אחרת.

נתחיל עם השאלה הראשונה, אם אתם יוצאים הרבה לקמפינג, מוטב לכם לקנות את הציוד הנדרש, אך אם אתם יוצאים מעת לעת ולא לעיתים תכופות, הרי שדווקא האופציה של השכרה יכולה להתאים לכם יותר. כך אתם גם נהנים מציוד איכותי וגם לא צריכים להשקיע עלויות גבוהות, מה עוד שאתם לא צריכים גם להשקיע באחסון ותחזוקה של הפריטים השונים.

לגבי השאלה השנייה, שהיא לא פחות מהותית, הרי שיש מקרים בהם מוטב לכם לרכוש או לשכור ערכה שלמה, ויש מקרים בהם פריטים בודדים יכולים להספיק (כן אנחנו יכולים להבין שוב, מדוע השכרה משתלמת יותר מאשר רכישה, מאחר ויש לכם יותר גמישות בבחירה בין ערכה שלמה לפריטים בודדים).

אם אתם יוצאים לקמפינג במקום בו חלק מהפריטים נמצאים בהישג יד, אז אין טעם לשכור או לרכוש אותם, נניח אם יש במקום מטבח מאולתר או מקום לישון שלא מחייב אתכם להשתמש בשק שינה, לחילופין, אם אתם יוצאים עם אנשים נוספים שדואגים לספק חלק מהציוד.

לעומת זאת, אם אתם בוחרים לצאת לקמפינג במקום בו אין כלום, אז מן הסתם ערכה שלמה יכולה לעזור. שוב, על פי מידת הצורך שלכם וכן על פי מידת העניין שלכם באותם פריטים. ההמלצה היא כאמור, לבחון כל מצב לגופו ועל פי הצורך שלכם ומה שאתם זקוקים לו.

 

תפריט נגישות